Droga Krzyżowa wokół kościoła powstała w 2014 r.  (okresie od czerwca do sierpnia). Zaprojektował ją – podczas pobytu w szpitalu – ks. prob. Ignacy Czader a wykonawcami byli: bracia Roman i Bogdan Sokacz z Ukrainy i Roman Kozubek. Tworzywem, z którego powstały sceny są metal i granit.

Drogę rozpoczynają dwie dodatkowe stacje – przypominające wydarzenia sprzed samej męki Chrystusa. Są to: Wieczernik (wymalowany w szczycie zadaszenia wejścia do zakrystii) oraz scena modlącego się Jezusa w Ogrodzie Oliwnym (na przeciw zakrystii). Drogę Krzyżową kończy obraz Chrystusa Zmartwychwstałego umieszczony na ścianie biblioteki, powyżej Grobu.

W miejscu, gdzie zbudowano Golgotę i Grób, znajduje się ponad 120-letni Krzyż misyjny. Pod tym krzyżem, na przeciw biblioteki, na ścianie której wypisanych jest siedem ostatnich słów Chrystusa, znajduje się siedem ławeczek, gdzie można kontemplować zbawcze dzieło Jezusa Chrystusa. Całość kompozycji w swojej wymowie jest bardzo przejmująca, nastrajająca do modlitwy i zadumy.

Od 2015 roku w każdy Wielki Piątek – bez względu na pogodę – ostatnie nabożeństwo pasyjne odprawiane jest właśnie przy stacjach tej Drogi Krzyżowej, gdzie wędrując od stacji do stacji modlą się parafianie i goście. Grupy rekolekcyjne, które w naszym ośrodku przeżywają swoje ćwiczenia duchowe także niejednokrotnie wędrują tą Drogą Krzyżową.

Stacje Drogi wieczorami są podświetlone.