Roczna Skarbona Misyjna – projekt naszej wspólnoty parafialnej na rzecz misji

Przedostatnia niedziela października w Kościele obchodzona jest jako Światowy Dzień Misyjny. Rozpoczyna jednocześnie Tydzień Misyjny. Nie tylko w tym tygodniu, ale stale  powinniśmy pamiętać o misjach. Dodatkowo mobilizuje nas do tego tegoroczne hasło programu  duszpasterskiego, które brzmi: „Idźcie i głoście”. Dlatego, tak jak było to wcześniej zapowiedziane wzorem „rocznych skarbonek na sprzęt rehabilitacyjny” zostały przygotowane roczne skarbony misyjne, do których zbierać będziemy ofiary na różnoraką pomoc misjonarzom.  O niektórych projektach, które będziemy chcieli wesprzeć, przeczytać możemy na ulotkach, którymi te skarbonki zostały oklejone. Z tym pomysłem, jako pierwsi zostali zapoznani rodzice i same dzieci pierwszokomunijne. Proszę, aby w tę formę misyjnej działalności włączyła się również młodzież, która w tym roku szkolnym ma przyjąć sakrament bierzmowania – sakrament świadczenia. Także wszyscy inni parafianie, którzy zechcą się w tę akcję Skarbonki Misyjnej włączyć, mogą sobie takie skarbonki zabrać. Są wyłożone na stolikach pod chórem.

Ks. Ignacy Czader