Kancelaria czynna jest po Mszach św. wieczornych, od ok. 18.45.

Numer telefonu do parafii: 33 853 24 15.

Sprawy bardzo pilne, związane np. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych lub pogrzebem, można zgłaszać o dowolnej porze.

Terminy spotkań z narzeczonymi w sprawie spisania protokołu i przeprowadzenia rozmowy duszpasterskiej ustalane są indywidualnie z Księdzem Proboszczem.

W kancelarii należy zgłaszać sprawy związane z cmentarzem.

Intencje mszalne przyjmowane są w zakrystii.

Kancelarię prowadzi: Krystyna Pietrzyk

Chrzest Sakrament chrztu św. udzielany jest w kościele parafialnym zazwyczaj w pierwszą niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 11.00.  Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych odbywa się w sobotę poprzedzającą chrzest o godz. 19.00, lub – jeśli chrzest ma miejsce kiedy indziej niż w wyznaczoną niedzielę – w innym, ustalonym terminie.

Bierzmowanie Do sakramentu bierzmowania przygotowywana jest młodzież z trzecich klas gimnazjum. W ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania, obok swoich regularnych spotkań formacyjnych, młodzież uczestniczy również w Mszach św. młodzieżowych w piątki, nabożeństwach różańcowych, roratach i w adoracji Najświętszego Sakramentu.

Sakrament pokuty Okazja do spowiedzi św. w naszym kościele jest zawsze pół godziny przed Mszą św. W I piątki miesiąca oraz w środy poprzedzające I piątki miesiąca okazja do spowiedzi jest godzinę przed Mszą św. Do spowiedzi św. przystępować można również podczas nabożeństw różańcowych, Drogi Krzyżowej i adoracji Najświętszego Sakramentu a także półgodziny przed niedzielnymi Mszami św.

Małżeństwo Narzeczeni zgłaszają się w kancelarii parafialnej najpóźniej na trzy miesiące przed planowanym ślubem. Uczestniczą oni w dekanalnych naukach przedślubnych i dniu skupienia dla narzeczonych.

Sakrament chorych Odwiedziny chorych i starszych parafian odbywają się zawsze w I piątki miesiąca, oraz przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy a także przed odpustem parafialnym. W czasie tych odwiedzin sprawowany jest sakrament pokuty i pojednania, udzielana jest Komunia Święta a jeśli ktoś o to poprosi, sprawowany jest także sakrament chorych. W ciągu całego roku  i o każdej porze można wezwać kapłana do chorego. Spotkanie w ramach Dnia Chorego obchodzone jest w przeddzień odpustu parafialnego. W jego ramach odprawiana jest Msza św. w intencji chorych i starszych parafian oraz ma miejsce spotkanie przy stole. W czasie parafialnych rekolekcji wielkopostnych zawsze odprawiana jest Msza św. w intencji chorych i starszych parafian z ich udziałem.