Nabożeńśtwa

Msze św. w niedziele i święta

W dni powszednie:
poniedziałek – 7.00, 18.00
wtorek – czwartek  – 18.00
piątek – 8.00, 18.00
sobota – 18.00 (Msza św. z formularza z niedzieli)

Odpust parafialny – 3 maja, uroczystość NMP Królowej Polski

Odpust w kaplicy domowej PDPS – ku czci Św. Jana Bożego (8 marca)

Nabożeństwa różańcowe – 17.15

Nabożeństwa majowe – 17.30

W okresie Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej z udziałem dzieci w środy, o godz. 17.30; z udziałem młodzieży i dorosłych w piątki o godz. 17.15. W niedzielę, o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniami pasyjnymi.

Adoracja Najświętszego Sakramentu:

• w każdy piątek pół godziny przed Mszami św. (7.30 oraz 17.30)
  • całodzienna – 1 października, w rocznicę poświęcenia kościoła oraz 7 kwietnia

Okazja do spowiedzi – zawsze 30 minut przed Mszą św.
W pierwsze piątki – godzina przed Mszą św.

Nieszpory świąteczne odprawiane są w Święta Wielkanocne i Bożego Narodzenia oraz w odpust parafialny.

Tradycyjne nabożeństwa maryjne odprawiane są: w  maju – majowe, w październiku – Różaniec; od maja do października każdego 13-ego dnia miesiąca wieczory fatimskie; w uroczystość Wniebowzięcia NMP specjalne nabożeństwo przy przydrożnej kapliczce Matki Bożej Zielnej w Łęgu. Piękną tradycją w naszej parafii jest Msza św. w “Godzinie Łaski” sprawowana w uroczystość Niepokalanego Poczęcia – 8 grudnia, o godz. 12.00

W okresie Wielkiego Postu odprawiane są nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych w piątki, dla dzieci w środy a we wszystkie niedziele Wielkiego Postu  nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniami pasyjnymi.

W uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego, 14 września, o godz. 17.30, przy Białym Krzyżu w dzielnicy Las, odprawiane jest nabożeństwo ku czci Krzyża św.

W uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu odprawiane jest tradycyjne nabożeństwo za zmarłych i od tego dnia, przez osiem kolejnych dni, odmawiany jest różaniec za zmarłych zalecanych. W Dzień Zaduszny – jeżeli pogoda na to pozwala – jedna Msza św. odprawiana jest na cmentarzu, na tzw. Golgocie. W Wielkim Poście podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej modlimy się za zmarłych “zalecanych”- tych których imiona zapisane są na kartkach do zalecek.

W czasie adwentu parafia przygotowuje się do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia poprzez typowo tutejsze nabożeństwo “Adwentowego nawiedzenia rodzin”. Po dzielnicach naszej parafii wędrują poświęcone obrazy przedstawiające Matkę Bożą i Św. Józefa szukających miejsca do narodzin Syna Bożego. Każda rodzina, która przyjmuje u siebie ten obraz, zbiera się na wspólnej modlitwie. W intencji rodzin, które przyjęły obraz odprawiane są Msze św. w kolejne niedziele adwentu i w ciągu całego roku. W czasie adwentu odprawiane są Msze św. ku czci NMP, tzw. roraty, w których biorą udział przede wszystkim dzieci wraz z rodzicami.