XXXIII Niedziela Zwykła - 18 listopada 2018 r.

Liturgia ostatnich dni roku kościelnego przypomina o przemijalności ziemskiego życia i rzeczach ostatecznych człowieka.. Koncentrujemy uwagę na powtórnym przyjściu Chrystusa w dniu paruzji. Każdy udział w Eucharystii jest wyglądaniem naszego odkupiciela, gdyż głosimy Jego śmierć, wyznajemy Jego zmartwychwstanie i oczekujemy Jego przyjścia w chwale. Uwielbiajmy obecnego pośród nas Jezusa, którego słowa nigdy nie przeminą.

1. Modlimy się dzisiaj w intencji Księdza Biskupa Ordynariusza z okazji przypadających jego imienin.
  2. Liturgiczna obchody tygodnia:
  • we wtorek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego;
  • w środę wspomnienie ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; jest to dzień imienin ks. bpa Janusza Zimniaka; pamiętajmy w modlitwie o biskupie seniorze;
  • w czwartek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy;
  • w sobotę wspominać będziemy męczenników koreańskich Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.
  1. W środę po Mszy świętej wieczornej o godz. 19.00 w sali na probostwie  odbędzie się posiedzenie Rady Duszpasterskiej. Po spotkaniu Panie Rejonowe proszę, aby zabrały Obrazy Adwentowego Nawiedzenia Rodzin i zaplanowały ich wędrówkę po rodzinach swoich dzielnic.
  2. W czwartek, w godz. od 10 do 16.00 na skoczowskim rynku odbędzie się akcja krwiodawstwa. Skoczowski Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w tym roku organizuje ją pod hasłem: „100 litrów krwi na 100-lecie Niepodległości Polski”.
  3. W piątek na Mszę św. zapraszamy młodzież. Po Mszy św. spotkanie KSM-u.
  4. W sobotę o godzinie 9.30 próba scholki liturgicznej.
  5. Dziękujemy za dzisiejszy dar ołtarza. Dziękujemy również rodzinom dzielnicy Las za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Na następne cztery tygodnie troskę o te sprawy powierzamy rodzinom z dzielnicy Goruszki.
  6. W przyszłą niedzielę, 25 listopada, obchodzimy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Następna to już pierwsza niedziela adwentu, a zarazem pierwsza nowego roku liturgicznego.
  7. Zachęcamy do lektury czasopism: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” oraz innych. „Gość Niedzielny” pisze o tym, że Pan Bóg zaprasza nas mimo naszych słabości i grzechów do współpracy z sobą oraz o tym, jak czytanie dzieciom wpływa pozytywnie na ich przyszłość. Niedziela pisze o tym, że stale wzrasta liczba przestępstw wobec ludzi starszych, a metoda „na wnuczka” ma wiele nowych wariantów. I o tym, jak bardzo potrzebny okazał się rządowy program „Bezpieczny i aktywny senior”.
  8. I na koniec jeszcze wyjątkowe zaproszenie na wyjątkowy koncert. W najbliższy czwartek, o godz. 18.45 zapraszamy na koncert Chóru Uniwersyteckiego Studenckiego Ośrodka Akademickiego w Niš z Serbii. Chór ten jest uczestnikiem IV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki im. Józefa Świdra którego organizatorem jest Chóralne Środowisko Uniwersytetu Śląskiego. Festiwal będzie miał miejsce w Cieszynie, w dniach 23-24 listopada, ale ponieważ goście z Serbii przyjadą już trochę wcześniej, więc poszczęściło się nam „jak przysłowiowej kurze ziarnko” i będziemy mogli posłuchać w naszym kościele koncertu tegoż chóru, który w tym wypadku będzie takim występem przedpremierowym. /W repertuarze Chóru znajdują się utwory wszystkich epok i stylów, ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych dzieł współczesnych autorów i współczesnej literatury chóralnej. Wykonując program a capella i główne utwory wokalno-instrumentalne, Chór wyraźnie wyróżnia się swoją jakością i wyjątkowością./ Czwartek – godz. 18.45. Wstęp na koncert wolny. Na to wyjątkowe wydarzenie artystyczne zapraszamy całe rodziny i prosimy, aby z zaproszeniem dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców.

Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa na dziś i we wszystkie dni nowego tygodnia.

Ewangelia dnia