Niedziela Biblijna - 14.04.2024 r.

Trzecią niedzielę wielkanocną przeżywamy jako Niedzielę Biblijną. Nasze życie nie zawsze jest świadectwem wiary, którą wyznajemy. Dzisiejsze słowo Boże wskazuje nam na jeszcze jedno świadectwo, którym jest droga pokuty będąca walką z grzechem i słabościami. Kiedy jednak popełnimy grzech, to wówczas św. Jan daje nam zapewnienie, że „mamy Rzecznika wobec Ojca – Jezusa Chrystusa sprawiedliwego. On bowiem jest ofiarą przebłagalną za nasze grzechy i nie tylko za nasze, lecz również za grzechy całego świata” (1 J 2,1b-2). Oto mocą Chrystusa możemy odnosić zwycięstwo nad grzechem i w ten sposób czynić świadectwo naszego życia bardziej skutecznym.

1. Dzisiaj, 14 kwietnia – to dzień, w którym obchodzimy ustanowiony przed pięciu laty przez Sejm RP Narodowe Święto Chrztu Polski i świętujemy kolejną rocznicę Chrztu Polski.
  2. Dzisiejszą niedzielę w naszych kościołach obchodzimy jako Niedzielę Biblijną. Ma ona być dla nas okazją do pogłębionej refleksji nad Objawieniem Bożym zawartym w Biblii. W Niedzielę Biblijną rozpoczyna się Tydzień Biblijny a sama niedziela jest jednocześnie Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego.
  3. Przypominamy, że hasłem przewodnim obecnego roku duszpasterskiego w Kościele w Polsce jest: Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele.
  4. W imieniu Organizatorów dzisiaj wieczorem najserdeczniej zapraszamy na godzinę 20.00 na plenerowe widowisko do amfiteatru w Brennej Centrum. Widowisko nosi tytuł: Pasja Beskidzka. Początek Kościoła. Niezapomniane wydarzenie od którego wszystko się zaczęło. Jest to misterium pasyjne w zupełnie nowej odsłonie. Rozpoczyna się wydarzeniami po Zmartwychwstaniu i kończy się w Apokalipsie. Wstęp wolny. Najserdeczniej zapraszamy!
  5. W środę dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną.
  6. W piątek, z racji trzeciego piątku miesiąca, oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu.
  7. Za dzisiejszy dar ołtarza, który tradycyjnie z drugich niedziel miesiąca przeznaczamy na inwestycje parafialne – składamy serdeczne Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła ofiarą do puszek wesprzemy diecezjalne radio Anioł Beskidów.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli bardzo ciekawe artykuły dotyczące m. in. problemów edukacji – wyjaśnia co wkrótce może spotkać polskich uczniów wobec ogromnego parcia w stronę redukcji szkolnictwa; a także w artykule zatytułowanym: Książki na receptę? – tłumaczy co dzieje się w mózgu człowieka podczas czytania książek; jak czytanie może zredukować stres i zmniejszyć zagrożenie demencją czy chorobą Alzheimera.
  9. Dzieciom Maryi /tym, które angażowały się w robienie palm/ przypominamy, że dzisiaj punktualnie o godz. 14.30 z parkingu przed kościołem ruszamy na zwiedzanie archeoparku i oglądanie cudnych rybek i ryb akwariowych.
  10. Młodzieży z Cieszyna, która pod troskliwym okiem swojego katechety, naszego rodaka, ks. dra Damiana przyjechała na krótkie rekolekcje przed przyjęciem sakramentu bierzmowania – życzymy jak najgłębszego otwarcia na Światło Ducha Świętego i wszystkie Jego Dary dla własnego uświęcenia i dla dobra wspólnoty Kościoła.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnego świętowania niedzieli opromienionego blaskiem zmartwychwstania. Bożych łask na wszystkie dni rozpoczynającego się tygodnia.