Pielgrzymka do Ziemi Świętej – luty 2019 r.

Pielgrzymka do Izraela szlakiem biblijnym – 8 DNI
w terminie: 09.02-16.02.2019

 

 GALILEA – JAFFA – TABOR – KANA GALILEJSKA – KAFARNAUM –  M.MARTWE – TYBERIADA- JEROZOLIMA – BETLEJEM

1 dzień :

POLSKA – IZRAEL

Zbiórka na lotnisku, odprawa bagażowo – biletowa, wylot z Katowic do Tel Avivu. Przylot do Tel Avivu. Transfer
do Jaffy (najstarszego miasta w Izraelu), nawiedzenie kościoła Świętego Piotra. Przejazd do hotelu kolacja i nocleg
w Betlejem.

2 dzień:
BETLEJEM

Śniadanie. Przejazd na Pole Pasterzy, miejsca gdzie Anioł Pasterzom obwieszczał nowinę o Narodzeniu Jezusa.  Przejazd do sklepu z dewocjonaliami, z możliwością zakupu pamiątek. Sklep prowadzony jest od lat przez palestyńskich Chrześcijan. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia PańskiegoGrota Narodzenia.  Wizyta w Kościele Świętej Katarzyny. Przejście do Groty Mlecznej – miejsce, gdzie najświętsza Maryja Panna karmiąc Jezusa uroniła kroplę mleka i grota stała się cała biała. Popołudniu dzień w Ain Karem. Wizyta w Kościele Nawiedzenia św. Elżbiety. Przejście do miejsca narodzin Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

3 dzień:
JEROZOLIMA

Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną. Wizyta w Betfage – początek tradycyjnej procesji Niedzieli Palmowej. Kościół Pater Noster, gdzie znajdują się majolikowe tablice, upamiętniające modlitwę, której nauczył nas Chrystus – Ojcze Nasz.  Przejście na pole widokowe na Górze Oliwnej. Zejście do kościoła Dominus Flevit miejsca, gdzie Pan zapłakał nad Jerozolimą. Wizyta w Ogrodzie Oliwnym – modlitwa Chrystusa w Getsemani – w Ogrójcu. Następnie wejdziemy do Bazyliki Wniebowzięcia NMP, z której Maryja została wzniesiona do nieba. Udamy się także na Górę Syjon, by nawiedzić kościół Zaśnięcia NMP. Nawiedzimy też wieczernik, gdzie Pan Jezus wraz z apostołami spożył Ostatnią Wieczerzę, podczas której ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. W tej Sali Apostołowie otrzymali Ducha Świętego w dniu Pięćdziesiątnicy. Synagoga, w której znajduje się Grób Króla Dawida. Powrót do Hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg.

4 dzień:
CEZAREA NADMORSKA – HAJFA – NAZARET – KANA GALILEJSKA

Śniadanie. Wyjazd w kierunku morza Śródziemnego do Cezarei Nadmorskiej, gdzie zobaczymy ruiny starożytnych akweduktów i miasta. Przejazd do Hajfy, położonej u stóp Góry Karmel – nawiedzenie kościoła Stella Maris przy opactwie Karmelitów Bosych, poświęconym Najświętszej Marii Pannie Gwieździe Morza. Sanktuarium poświęcone jest Świętej Rodzinie i prorokowi Eliaszowi. Zwiedzanie miasta Hajfa (city tour). Przejazd do Nazaretu – w tym miejscu Archanioł Gabriel oznajmił Maryi radosną wieść, że została wybrana przez Boga na matkę Jego syna. Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania z domem rodzinnym NMP i św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej – sanktuarium pierwszego cudu Pana Jezusa. Możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Przejazd
na obiadokolację i nocleg do hotelu w Tyberiadzie lub Nazarecie.

5 dzień:
GÓRA 8 BLOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – REJS ŁODZIĄ – RYBA ŚW. PIOTRA

Śniadanie. Transfer na Górę 8 Błogosławieństw – miejsce Kazania na Górze. Przejazd do Tabghi – miejsca, gdzie Jezus rozmnożył chleb i ryby. Tutaj Pan Jezus nakarmił 5 tysięcy mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci. Przejście do Kościoła Prymatu Świętego Piotra. Przejazd do Kafarnaum – miasta cudów Chrystusa. W Kafarnaum zobaczymy dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, której fundamenty pamiętają pobyt Pana Jezusa w tym mieście. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przerwa na tradycyjny lunch – rybę Świętego Piotra. Przejazd nad rzekę Jordan do miejsca, gdzie Chrześcijanie z całego świata odnawiają przyrzeczenia chrzcielne. Następnie wjazd taksówkami na Górę Tabor, miejsca Przemienienia. Wydarzenie to upamiętnia piękna franciszkańska Bazylika Przemienienia Pańskiego
z kaplicami poświęconymi Mojżeszowi i Eliaszowi. Przejazd do hotelu w Betlejem, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

6 dzień:
JERYCHO – MORZE MARTWE

Śniadanie. Wyjazd w kierunku pustyni Judzkiej do Betanii, nawiedzenie sanktuarium domu Marii, Marty
i Łazarza. Przejazd do Jerycha pod Górę Kuszenia oraz modlitwa przy Sykomorze Zacheusza. Przejazd nad Morze Martwe i czas wolny na relaksującą kąpiel. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

7 dzień:
JEROZOLIMA

Śniadanie. Wejście bramą Lwów do Starego Miasta w Jerozolimie. Przejście do kościoła św. Anny, obok Sadzawki Betesdy, dalej przez Stare Miasto do warowni Marka Antoniusza, gdzie znajdują się dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, przejście Via Dolorosa do Bazyliki Męki Pańskiej. Wejście na Golgotę. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy Grobie Pańskim. Zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny na zakupy na targu jerozolimskim. Spacer przez dzielnicę żydowską i ormiańską pod Ścianę Płaczu. Powrót do Hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg.

8 dzień:
TEL AVIV – KATOWICE

Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Przylot do Polsk.

CENA:

45 osób– 2990 PLN/osoba

40-44 osób – 3040 PLN/osoba

35-39 osób – 3090 PLN/osoba

30-34 osób – 3140 PLN/osoba

CENA ZAWIERA:

 • Bilet lotniczy na trasie Polska-Izrael-Polska, opłaty lotniskowe, bagaż zasadniczy 23 kg i mały bagaż podręczny
 • Transport komfortowym i klimatyzowanym autobusem na terenie Izraela (lotnicze siedzenia)
 • Zakwaterowanie (7 rozpoczętych noclegów) w pokojach dwu i trzy osobowych w hotelu 3*** – zgodnie
  z programem wycieczki
 • Wyżywienie – śniadania, obiadokolacje
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Ryba Świętego Piotra

CENA NIE ZAWIERA:

 • Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie
 • obligatoryjnych napiwków dla kierowców, przewodników i hoteli (100 USD)
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów rezygnacji – 3,2% wartości imprezy
 • Składki na TFG 13 zł/os lub 15 zł/os.

UWAGI

 1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 2. Wyżywienie to dwa posiłki w formie bufetu
 3. Napoje do kolacji są dodatkowo płatne. Ostatniego dnia nie ma kolacji.
 4. Cena za dziecko 2-12 lat 2550 PLN
 5. Dopłata do pokoju 1 osobowego 550 PLN
 6. Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny 6 miesięcy w dniu wylotu
 7. Kurs przyjęty do kalkulacji to 3,7
 8. Oferta została skalkulowana dla grupy minimum 45 osób

ZAPRASZAMY

Santiago Tours
Ul. Wyszyńskiego 1
43-100 Tychy
Tel: 32 204-27-77
+48 731 700 800Ewangelia dnia

» czytaj więcej