Superowe półkolonie zimowe w naszej parafii, 29-31.01.2018 r.

Półkolonie zimowe w naszej parafii stały się już piękną tradycją. I w tym roku – trzy tygodnie przed rozpoczęciem ferii Ks. prob. Ignacy Czader podczas ogłoszeń parafialnych zaprosił dzieci i młodzież do spędzenia kilku dni na wspólnych zajęciach. Rodzice osobiście zgłaszali swoje pociechy do udziały w parafialnym zimowisku – i w ten sposób zebrała się spora grupa uczestników. Swoją pomoc w prowadzeniu zajęć zaoferowały panie: Joasia Kusy i Iwona Chromik a także ks. wikary Damian z młodzieżą zrzeszoną w KSM-ie.

W poniedziałkowy poranek, 29 stycznia, do sali spotkań przyszło prawie 40 dzieciaków i kilkanaścioro „KSM-owiczów” chętnych do wspólnej zabawy, nauki i wzajemnej pomocy. Różnorodne zajęcia integracyjne, śpiewanie piosenek, zabawy taneczne i ruchowe (m.in. z balonikami i krzesłami) oraz zajęcia kulinarne poprowadził ks. prob. Ignacy. Po przerwie na słodki poczęstunek i herbatkę dalszą część zabaw ruchowych z chustą i tunelem zorganizowała młodzież. Natomiast ks. Damian zaproponował wspólne oglądanie zabawnej i pouczającej bajki.

Drugi dzień zorganizowany został pod hasłem: “Każdy ma talent” czyli dzień odkrywania i rozwijania umiejętności plastycznych. Zajęcia odbyły się w Powiatowym Domu Pomocy Społecznej w Pogórzu, gdzie dzieci były zaproszone do pracowni terapeutycznych. Tam własnoręcznie robiły różnymi technikami prezenty, pamiątki i inne prace.  Jedna grupa tworzyła ptaki z gliny, druga szyła ozdobne torebeczki z filcu. Jeszcze inni zdobili przedmioty techniką decupage i wreszcie była też grupa, która zdobiła walentynkowe serduszka. Każdy znalazł takie zajęcia, w których mógł się wykazać swoimi talentami i umiejętnościami. Młodzież i dzieci byli tak pochłonięci tworzeniem swoich dzieł, że nawet nie zauważyli jak szybko minął czas zajęć i trzeba było wracać do domów.

W środę zaplanowany był wyjazd na całodniową wycieczkę. Pogoda wyśmienicie dopisała, świeciło słońce, nie było mrozu ani silnego wiatru. Już o godz. 8.30 wszyscy uczestnicy wyprawy siedzieli w autokarze. Ksiądz proboszcz Ignacy zaplanował w tym dniu zdobycie dwóch zamków na Orlim Szlaku: w Będzinie i w Ogrodzieńcu. W czasie podróży zapoznał naszych turystów z historią powstania „Szlaku Orlich Gniazd” i historią zamków, które mieli zobaczyć. Po emocjonującym i nieco wyczerpującym zwiedzaniu był czas na krótki odpoczynek i pyszny posiłek. W drodze powrotnej dzieci zobaczyły największy teren występowania piasków śródlądowych w Europie czyli Pustynię Błędowską.

Wszystko, co dobre kończy się. Bardzo szybko minęły dni wypełnione ciekawymi zajęciami, wspólnymi zabawami i rozmowami, zwiedzaniem i poznawaniem nowych miejsc.

Bardzo serdecznie dziękujemy naszemu kochanemu Księdzu Proboszczowi Ignacemu za zorganizowanie zimowiska, za życzliwość, za ogromną troskę o nas, za osobiste zaangażowanie w prowadzenie zajęć, za wycieczkę, którą dopracował w każdym szczególe, za każdą chwilę spędzoną z nami i dla nas – wielokrotnie powtarzali uczestnicy zimowiska: ci młodsi, trochę starsi i całkiem dorośli : )

Wszystko, o czym tutaj zostało napisane można zobaczyć w Galerii na stronce parafii – zapraszamy!

W niedzielę, 4 lutego, w czasie ogłoszeń parafialnych ks. prob. Ignacy Czader skierował najgorętsze podziękowania do Pań, które poświęciły swój wolny czas na opiekę nad dziećmi – paniom: Asi Kusy i Iwonie Chromik, i innym rodzicom. Dziękował młodzieży z KSM-u, następnie Dyrekcji, Kierownictwu, Pracownikom i Mieszkankom PDPS za zorganizowanie dzieciom wspaniałych zajęć. Dalej Urzędowi Miasta Skoczów i Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Skoczowie za sfinansowanie kosztów wycieczki.