Dziękczynienie za tegoroczne plony – niedziela, 1.09.2024

Niedziela, 1 września, była dniem naszego szczególnego dziękczynienia za tegoroczne plony. Dziękowaliśmy Panu Bogu za Jego stałą troskę o nas i o wszystkich ludzi na całej ziemi. Dziękowaliśmy i prosiliśmy, aby wzbudzał w nas troskę i odpowiedzialność w dzieleniu się z innymi tym, co od Niego otrzymujemy. Pan Bóg daje tyle, że nikt na świecie nie powinien cierpieć głodu ani z głodu umierać. Dlatego nikomu z nas  nie wolno nie szanować chleba ani marnotrawić żywności – powiedział na rozpoczęcie Mszy św. Ks. prob. Ignacy.

Ksiądz Proboszcz w imieniu całej wspólnoty podziękował: Paniom Rejonowym dzielnic: całej  Dębiny i Osiedla k/Skoczowa, za przygotowanie zewnętrznej oprawy tej uroczystości. Wszystkim, którzy zechcieli podtrzymać te piękne i stare zwyczaje i kontynuować tą jakże wymowną tradycję wyrażania naszej wdzięczności za dary Nieba i pracę tych, którzy je dla dobra nas wszystkich zebrali. Paniom, młodzieży i dzieciom, które przyszły na dożynki ubrane w stroje regionalne, Pocztom sztandarowym: strażackiemu i parafialnemu. Podziękował wszystkim ofiarodawcom  różnorakich darów dożynkowych, a uczestnikom Eucharystii za dar ołtarza.