XVI niedziela zwykła - 21.07.2024 r.

Jezus dzisiaj kieruje do nas zaproszenie do odpoczynku, wyciszenia i modlitwy. Aby dobrze wykorzystać czas urlopu do regeneracji sił fizycznych i duchowych trzeba odnaleźć czas dla Boga, dla siebie i dla bliskich. Nie ma bowiem życia chrześcijańskiego bez modlitwy i wewnętrznego wyciszenia a także bez umocnionych relacji z bliźnimi.

1. Rozpoczął się czwarty turnus rekolekcji Dzieci Maryi. Duchową opiekę nad jego uczestniczkami będzie sprawował ks. Łukasz Tomczyk wspierany przez S Karolę, kleryka Szymona i grupę pań Animatorek. Serdecznie je witamy i życzymy opieki Matki Najświętszej i wszelkiego dobra na czas ich pobytu w Pogórzu. Ks. Łukasz pochodzi z Radzionkowa i jest jednym z trzech nowo wyświęconych kapłanów Archidiecezji Katowickiej. Dlatego prosimy Go, by po zakończeniu Mszy Św. udzielił nam swojego prymicyjnego błogosławieństwa. Chętnych, którzy chcą takie błogosławieństwo otrzymać proszę, aby zaraz po zakończeniu Mszy uklękli na stopniu komunijnym. Dziękujemy Mu również za wygłoszone dzisiaj kazanie.
  2. Także dzisiaj, w związku z przypadającym w czwartek wspomnieniem św. Krzysztofa, przed błogosławieństwem na zakończenie Mszy św. odmówiona będzie modlitwa za kierowców
    i wszystkich podróżujących. A już całkiem na zakończenie, na parkingu przed kościołem, pokropienie pojazdów wodą święconą. Serdeczne Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary, którymi tak jak w latach poprzednich, przekażemy działającej przy Episkopacie Polski organizacji MIVA, która wspiera polskich misjonarzy w zakupie jakże potrzebnych dla ich działalności środków transportu.
  3. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • w poniedziałek, 22 lipca – święto św. Marii Magdaleny;
  • we wtorek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;
  • w środę – wspomnienie św. Kingi, dziewicy;
  • w czwartek – święto św. Jakuba, apostoła;
  • w piątek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny
  1. Za złożone dzisiaj ofiary składamy serdeczne podziękowania.
  2. W najnowszym numerze Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, jak po 78 latach Kościół uznał
    za prawdziwe objawienia włoskiej mistyczki Pieriny Gilli. Niedziela przybliża jej postać. Ponadto świadectwo litewskiego kardynała, który przez 10 lat był więziony i musiał pracować w łagrach
    za to, że walczył o możliwość wyznawania wiary katolickiej w ZSRR. Przeczytamy także o śmierci na literę F, czyli o bardzo groźnej uzależniającej młodych substancji – fentanylu.

Wszystkim naszym Parafianom i drogim Gościom życzymy miłego spędzenia wakacyjnej niedzieli i wszystkich dni rozpoczynającego się tygodnia.