V Niedziela wielkanocna - 2 maja 2021 r.

Nie zawsze nasze życie oznacza przynoszenie owocu miłości. Zdarza się bowiem, że jak winne latorośle – jeszcze nie uschnięte, lecz już słabo owocujące – potrzebujemy oczyszczenia, którego źródłem jest Boża miłość. Kiedy nasze grzechy sprawiają, że nie przynosimy w pełni owoców miłości, wówczas trzeba nam się zwrócić do Boga, aby odnowić zdolność miłowania. Z taką świadomością weźmy udział w eucharystycznym spotkaniu z Jezusem, który jest krzewem winnym.

1. Jutro, 3 maja, świętować będziemy nasz parafialny odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Do południa pięć Mszy św. Po sumie nie będzie procesji dookoła kościoła, natomiast o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe ubogacone koncertem słowno-muzycznym W wykonaniu członków Bielskiego Towarzystwa Muzycznego zatytułowanym „Korowód Madonn”. (Usłyszymy m.in. utwory muzyczne F. Schuberta, J.S. Bacha, G. Cacciniego, St. Moniuszki oraz poezję R. Brandstaettera, Ks. J.Twardowskiego, K.Gałczyńskiego, K. Baczyńskiego). Ze względu na ciągle jeszcze trwające obostrzenia, zachęcamy do udziału w koncercie przez internet.
  2. Nabożeństwa majowe we wszystkie dni odprawiane będą o stałej porze, tj. o godz. 17.30. Na prośbę Ojca Świętego Franciszka, Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji podjęła inicjatywę modlitewną o ustanie pandemii. Modlitwa będzie sprawowana przez kolejnych 30 dni, w największych sanktuariach maryjnych świata. W poniedziałek, 3 maja br., Kościół powszechny łączyć się będzie w modlitwie z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, podczas których duchowo łączyć się będziemy z sanktuariami maryjnymi na całym świecie modląc się o ustanie pandemii.
  3. We wtorek, 4 maja, wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. Msza św. wieczorna w intencji naszych strażaków i ich rodzin.
  4. Do pierwszopiątkowej spowiedzi dzieci zapraszamy w środę, od godz. 17.00 a po niej do udziału w nabożeństwie majowym. Natomiast na Mszę św. zapraszamy ich w piątek.
  5. W czwartek święto świętych apostołów Filipa i Jakuba. Jest to pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się za kapłanów i prosimy o dar nowych powołań do służby w kapłaństwie, życiu zakonnym i posługi misyjnej.
  6. W pierwszy piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i modlimy się w intencjach wynagradzających Boskiemu Sercu zniewagi, obojętność i świętokradztwa, którymi jest obrażany.
  7. Pierwszopiątkowe odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną od godz. 9.30. Chorych prosimy zgłaszać telefonicznie lub w zakrystii.
  8. W sobotę uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika, głównego patrona Polski.
  9. Bóg zapłać za dar ołtarza. Dziękuję Paniom za prace porządkowe w ogrodzie.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W trwającym Roku Św. Józefa „Gość Niedzielny” i „Niedziela” piszą m.in. o tym, co św. Józef może zaoferować współczesnemu katolikowi i dlaczego jest On patronem robotników?
  11. W czwartek, w wieku 68 lat zmarła nasza parafianka Zofia Hernik zamieszkała przy ul. Ks. St. Gawlasa. Jej pogrzeb będzie w czwartek, 6 maja, o godz. 14.00. W wieku 77 lat zmarł, mieszkający w Jaworzu, mój wykładowca historii Kościoła i wicerektor Seminarium znany również parafianom Pogórza z pięknych kazań, które do nas głosił – ks. prof. Józef Kiedos. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Wszystkim drogim Parafianom i Gościom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa na dzisiaj i na cały rozpoczynający się tydzień. Niech stale doświadczamy orędownictwa Tej, którą w tym pięknym miesiącu czcimy jako naszą Matkę i Królową.