Niedziela Dobrego Pasterza - 21.04.2024 r.

Ojciec i Pasterz to dwa biblijne obrazy ukazujące rzeczywistość ludzkiego życia i pomagające, choć po części, odkryć tajemnicę miłości Boga. Czyńmy wszystko, co możliwe, by nie tylko tę miłość Boga poznać, ale jej doświadczać. Bez żadnej obawy i pozbawieni niepewności, poddajmy się ojcowskiej i pasterskiej miłości Boga, pozwólmy, by Bóg prowadził nas jak  swoje dzieci. Pozwólmy, by Chrystus – dobry Pasterz prowadził nas do Ojca.

1. Czwarta niedziela wielkanocna zwana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
  2. We wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; w czwartek święto św. Marka Ewangelisty.
  3. W piątek Ks. Biskup Senior Tadeusz Rakoczy będzie obchodził 32 rocznicę święceń biskupich. W naszych modlitwach pamiętajmy o pierwszym Biskupie naszej diecezji.
  4. W sobotę, o godz. 10.00 w sali na probostwie spotkanie dziewczynek należących do ruchu Dzieci Maryi.
  5. W sobotę, o godz. 15.00 próba przed I Komunią św. a po niej spowiedź dzieci i rodziców.
  6. W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dwadzieścia jeden dzieci po raz pierwszy uczestniczyć będzie w sposób pełny w Najświętszej Eucharystii.
  7. Bóg zapłać za dzisiejszy dar ołtarza, a także za ofiary na diecezjalne radio Anioł Beskidów, które wychodząc z kościoła złożycie do puszek. Radio utrzymuje się jedynie z ofiar darczyńców. Za każdą ofiarę składamy serdeczne podziękowanie.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o tym, co zawiera watykańska deklaracja o godności człowieka i dlaczego to bardzo ważny dokument a także jak św. s. Faustyna modliła się za kapłanów. Pod chórem znajdziemy także nowy numer dwumiesięcznika „Historia Kościoła”, który w większości poświęcony jest osobie Najświętszej Maryi Panny – co mówią o Niej źródła historyczne, jakie znaczenie miała Matka Boża dla chrześcijan pierwszych wieków i jak rozwijał się Jej kult w Kościele. „Niedziela” w obliczu narastających ataków na ludzi wierzących zadaje pytanie jak w tej sytuacji zachować odwagę bycia katolikiem. Zastanawia się także nad tym, po co nam ciało w niebie, a także o absurdalnym prawie w Szkocji godzącym w zdrowy rozsądek i o tym, że „dobro aborcji” jest mitem.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnego świętowania niedzieli. Szczęść Boże.