V Niedziela Wielkanocna - 15.05.2022 r.

Nikt z nas nie może powiedzieć, że potrafi kochać na miarę Chrystusa. To nie znaczy, że możemy nie podejmować żadnych wysiłków. Miłość będąca naśladowaniem Chrystusa jest istotą chrześcijańskiego świadectwa i ma być znakiem rozpoznawczym wszystkich uczniów Chrystusa: po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali (J 13,35). Słowa te wzywają do rachunku sumienia z naszego praktykowania w życiu przykazania miłości

1. Dzisiaj, na zakończenie tygodnia szczególnych modlitw o nowe i święte powołania do służby Bożej w Kościele gościmy u nas księży: Vice-Rektora ks. dr Sławomira Kołatę i Ojca Duchownego – dr Bogusława Kastelika Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego w Krakowie. Kształci ono kandydatów do kapłaństwa nie tylko dla Archidiecezji Krakowskiej ale również dla Diecezji Bielsko-Żywieckiej. W ramach akcji „powołaniowej” przyjechali oni do nas wraz z dziewięcioma  klerykami z kursu propedeutycznego na tzw. „majówkę”. Ojcu Duchownemu, ks. Bogusławowi dziękujemy za głoszone dzisiaj dla nas słowo Boże.
  2. W poniedziałek, 16 maja, święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. Św. Andrzej Bobola jest Patronem Czechowic – Dziedzic. Tam to święto obchodzone jest w randze liturgicznej uroczystości.
  3. Wszystkich zapraszamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które we wszystkie dni tygodnia – również w niedziele – odprawiane są o godz. 17.30.
  4. Rodzicom i dzieciom przypominamy o Mszy św. szkolnej w środę, o godz. 18.00. Wcześniej dzieci, na godz. 17.30, zapraszamy na nabożeństwo.
  5. W najbliższy piątek, 20 maja, o godz. 19.00 zapraszamy serdecznie na koncert inaugurujący już po raz XXVI organizowany przez Stowarzyszenie Musica Sacra festiwal Panorama Sztuki Chrześcijańskiej.  Festiwal organizowany jest dla upamiętnienia wizyty w roku 1995 Św. Jana Pawła II na Podbeskidziu . Program całego festiwalu znajdziemy na plakacie umieszczonym w gablotce i na parafialnej stronie internetowej. Koncert w Pogórzu nosi tytuł: „Perła Miłości”. Obejmować będzie:  słowo – Zbigniew Stryj; śpiew – tenor – ks. Paweł Sobierajski; muzyka: Roman Widaszek – klarnet;  organy – prof. Julian Gembalski. W programie utwory: J.S. Bacha, F. Chopina, F. Schuberta oraz proza ks. Mieczysława Malińskiego. Serdecznie zapraszamy.
  6. W sobotę wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.
  7. W przyszłą niedzielę, 22 maja, przypada 27 rocznica pobytu papieża Jana Pawła II na terenie naszej diecezji.
  8. Za dzisiejszy dar ołtarza składamy serdeczne: Bóg zapłać. Nasze gorące podziękowania kierujemy do wszystkich Darczyńców, którzy odpowiedzieli na prośbę o pomoc dla Ukrainy.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym i Niedzieli przeczytamy m.in. o kanonizowanym właśnie „małym bracie” Karolu de Foucauld.

Matko kapłanów, Wspomożenie wiernych, Królowo pokoju …. – módl się za nami!