XIV niedziela zwykła - 5 lipca 2020 r.

W pierwszy dzień tygodnia – w niedzielę – mamy okazję do odpoczynku od codziennych zajęć. Uczestnicząc w Eucharystii doświadczamy wyciszenia, uspokojenia, aby uważnie wsłuchiwać się w słowo Boże i owocnie sprawować liturgię. W t5en sposób czerpiemy duchową energię na cały nowy tydzień pracy czy wakacyjnego wypoczynku. Chrystus, który nas gromadzi we wspólnocie modlitwy zaprasza każdego: “Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.”

1. Księdzu Adrianowi serdecznie dziękujemy za wygłoszone do nas słowo oraz za udzielone po Mszach św. błogosławieństwo prymicyjne.
  2. Liturgiczne obchody rozpoczynającego się tygodnia:
  • w poniedziałek – wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, zakonnicy
  • w środę – Św. Jana z Dukli, prezbitera
  • w sobotę – święto Św. Benedykta, opata, patrona Europy.
  1. W poniedziałek Msza św. w intencjach parafialnej grupy Apostolstwa Dobrej Śmierci.
  2. W piątek, 10 lipca, po Mszy św. wieczornej spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
  3. Dzisiaj po Mszach św. czynna jest biblioteka parafialna. Zachęcamy do korzystania z jej zbiorów. Zachęcamy również do czytania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stolikach pod chórem. W “Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o niezwykle silnej więzi braci Ratzingerów. Ponadto o tym, że wątpliwości w wierze nie są grzechem, lecz raczej szansą na jej pogłębienie.

Niech piękno stworzenia pozwoli nam jeszcze bardziej odkryć wielkość , mądrość i miłość Stwórcy i pobudzi nas do wdzięczności ale także z do większej odpowiedzialności za to wszystko, co z ogromnej swej miłości ofiarował nam Bóg.