II niedziela Wielkiego Postu - 25.02.2024 r.

W drugą niedzielę Wielkiego Postu idziemy z Jezusem na górę Tabor, aby odkryć najpierw prawdę o tym, kim On jest, ale także prawdę o naszej godności dzieci Bożych i o naszym wiecznym przeznaczeniu. Góra Przemienienia to miejsce, na którym człowiek na nowo zachwyca się Chrystusem, na nowo wybiera Go jako Pana swojego życia. Uczniowie w chwili Przemienienia Chrystusa, kiedy On im pozwala głębiej poznać Jego tajemnicę, ci uczniowie naprawdę zachwycili się swoim Mistrzem.

1. Dziś obchodzimy niedzielę „Ad Gentes” – czyli dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Modlitwą, a następnie także ofiarą do puszek zbieraną przy wyjściu z kościoła chcemy wesprzeć misjonarzy niosących pomoc afrykańskim dzieciom.
  2. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu, a więc także dzisiaj, zapraszamy na godz. 15.00 na nabożeństwo Gorzkich Żali. Zapraszamy także na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dzieci – w środy o godz. 17.30, dorosłych i młodzież w piątki na godz. 17.15.
  3. We wtorek Msza św. w intencjach parafialnej grupy Apostolatu Maryjnego. Po niej na spotkanie formacyjne przy herbacie na probostwie zapraszam serdecznie wszystkie Panie, ale nie tylko panie, które do tej grupy należą lub chcieliby do niej dołączyć. Serdecznie zapraszam.
  4. W środę, od godz. 17.00 okazja do „pierwszopiątkowej” spowiedzi dla dzieci. Po spowiedzi dzieci zostaną, a te które jeszcze nie przystępują do spowiedzi przyjdą tylko na nabożeństwo Drogi Krzyżowej na godz. 17.30. Natomiast na Mszę św. z racji pierwszego piątku dzieci zapraszamy w piątek na godz. 18.00.
  5. W pierwszy piątek modlimy się w intencjach wynagradzających Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Przypominamy, że Msza św. o godz. 8.00 poprzedzona jest półgodzinną adoracją Najświętszego Sakramentu, natomiast przed wieczorną Eucharystią, o godz. 15 nabożeństwem Drogi Krzyżowej.
  6. Odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną – w piątek od godz. 9.30. Chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii.
  7. W piątek, po Mszy św. wieczornej, w kościele krótka katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  8. W pierwszą sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce NMP. Tych, którzy odprawiają nabożeństwa pierwszych sobót zapraszamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
  9. Za złożone dzisiaj ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na potrzeby diecezji.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. „Gość Niedzielny” i „Niedziela” piszą o roli celibatu w Kościele. W przyszłą niedzielę, po Mszach św. czynna będzie biblioteka parafialna.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i jak najobfitszych duchowych owoców całego okresu Wielkiego Postu.