Ogłoszenia duszpasterskie

na XXIX niedzielę zwykłą - 20 października 2019 r.

Na Mszę świętą przychodzimy z tymi sprawami, które trzeba w nadchodzącym tygodniu załatwić, z troskami i problemami, które nierzadko nas przytłaczają, ze wszystkimi potrzebami świata, ażeby z zgodnie z nakazem Jezusa modlić się nieustannie i nie ustawać. Nie czynimy tego dla Boga, ale dla samych siebie, bo to my potrzebujemy Jego bliskości i wsparcia na naszej drodze wiary. Możemy być pewni, że Bóg Ojciec śpieszy nam z pomocą w każdej niedoli.

 1. Dzisiejsza niedziela, przedostatnia października, obchodzona jest w Kościele Powszechnym jako Światowy Dzień Misyjny. Rozpoczyna Tydzień Misyjny. Przypominamy, że nie tylko ten tydzień, ale cały miesiąc, to miesiąc szczególnej modlitwy za misje, a w naszej parafii chcemy o tej intencji pamiętać przez cały rok. Stąd  przypominamy, że na stolikach pod chórem znajdziemy „Roczne Skarbony Misyjne”, do których w każdej rodzinie chcemy zbierać ofiary na MISJE. Skarbony te przyniesiemy do kościoła dopiero w październiku w przyszłym roku. Dzieci i młodzież proszę, żeby zatroszczyły się o to, aby skarbony takie znalazły się w każdym domu naszej parafii.
 2. Pod chórem znajdziemy również kartki na wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić w okresie uroczystości Wszystkich Świętych, Dnia Zadusznego i czasie całej oktawy uroczystości.
 3. Nabożeństwa różańcowe odprawiane są o stałej porze, o godz. 17.15. Do udziału w nich zapraszamy całe rodziny.
 4. We wtorek, 22 października, przypada liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża; w środę Św. Józefa Bilczewskiego, biskupa. Postaci obu Świętych wymalowane są na ścianie prezbiterium, a ich relikwie znajdują się w małym marmurowym sarkofagu pod mensą ołtarzową.
 5. W środę Msza św. szkolna. Zbiórka ministrantów o godz. 16.30
 6. W piątek Msza św. wieczorna z udziałem młodzieży. Po Mszy spotkanie KSM-u.
 7. W sobotę od godz. 10.00 do 11.30 do sali nad biblioteką spotkanie formacyjne Dzieci Maryi.
 8. Za złożony dzisiaj dar ołtarza na diecezjalne cele misyjne składamy serdeczne Bóg zapłać.
 9. Dzisiaj po Mszach świętych czynna jest biblioteka parafialna.
 10. Wczoraj miał miejsce Dzień Skupienia Apostolatu Maryjnego z archidiecezji katowickiej i z naszej diecezji. Poprowadził go ks. Jerzy Basaj, Dyrektor Krajowy Stowarzyszenia Cudownego Medalika. Zgromadził on ponad 130 członków i sympatyków Stowarzyszenia a Eucharystię koncelebrowało 17 kapłanów.
 11. Dziękuję wszystkim, którzy uprawiali u siebie „fasolki sakramentki” lub „Łzy Hioba” i którzy przynieśli je na probostwo, po to, abyśmy mogli z nich robić kolejne dziesiątki różańca i poprzez ich rozdawanie propagowali cześć do Najświętszego Sakramentu i modlitwę różańcową.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o tym, jak ks. Jerzy Popiełuszko przeszkadzał złu za swojego życia i jak jeszcze bardziej przeszkadza złu po swojej męczeńskiej śmierci. Ponadto o świętych rodzicach świętego papieża Jana Pawła II oraz o tym, jak chronić dzieci przed zgubnym wpływem pornografii. Do przyszłego numeru „Gościa” dołączona zostanie płyta CD z filmem „Bernadetta. Cud w Lourdes”. Cena tygodnika wzrośnie do 6 zł. Przy tej okazji bardzo prosimy prenumeratorów „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” o potwierdzenie prenumeraty.
 13. Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej i Stowarzyszenie „Akademia Nie z Tej Ziemi” zapraszają na koncert charytatywny „Oczy Etiopii”, 30 października o godz. 18.00 w Bielskim Centrum Kultury. Wystąpi Magda Anioł wraz z Zespołem i zaprezentuje widowisko muzyczne inspirowane tajemnicami Różańca Świętego. /Bilety-cegiełki na koncert w cenie 40 zł do nabycia w Bielskim Centrum Kultury i Caritas (Bielsko-Biała, ul. Okrzei 2, budynek LENKO). Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie chorób oczu najuboższych mieszkańców Etiopii./

Matko Kościoła Świętego, Królowo Pokoju, Uzdrowienie Chorych, Matko Nasza, Królowo Różańca  Świętego, Gwiazdo Nowej Ewangelizacji  – miej w opiece nas i całe nasze rodziny!