XII niedziela zwykła - 23.06.2024 r.

Autentyczna wiara objawia się tam, gdzie człowiek nie liczy wyłącznie na sienie lub na innych ludzi, lecz zawierza siebie Bogu. Człowiek mocny wiarą i nadzieją nie poddaje się zwątpieniom. Poprzez modlitwę powierza siebie Bogu oraz ufnie i cierpliwie przyjmuje wszystko z Jego ręki. Człowiek nie pozostaje bezczynny lecz winien czynić wszystko, co jest w stanie dokonać własnym wysiłkiem, a jednocześnie we wszystkim zaufać Bogu.

1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • w poniedziałek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Po Mszy św. wieczornej spotkanie ministrantów podsumowujące rok formacji i posługi przy ołtarzu,
  • w piątek – św. Ireneusza, biskupa i męczennika, doktora Kościoła,
  • w sobotę – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Składka przeznaczona jest na Świętopietrze.
  1. W miesiącach wakacyjnych w lipcu i sierpniu ze względu na okres urlopowy w piątki nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
  2. W piątek, 5 lipca, od godz. 9.30 odwiedziny chorych. Chorych prosimy zgłosić w zakrystii.
  3. W biuletynie znajdziemy zaproszenie Ks. Bpa Ordynariusza do Rajczy na dziękczynienie za beatyfikację Ks. Michała Rapacza.
  4. Za dzisiejszy dar ołtarza, składamy serdeczne Bóg zapłać.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  6. W czasie wakacji z naszego ośrodka korzystać będą grupy Dzieci Maryi z Archidiecezji Katowickiej.

Dzieciom i młodzieży życzymy bezpiecznych, udanych wakacji, a udającym się na urlopy jak najwięcej pogodnych dni.