XXVII niedziela zwykła - 2.10.2022 r.

Panie, dodaj nam wiary! (Łk 17,5) – ta prośba uczniów jest wielką gorliwą i pełną nadziei modlitwą. Trzeba więc, aby była także naszym błaganiem kierowanym do Boga. To dobra okazja do przypomnienia sobie prawdy o tym, że wiara i modlitwa są ze sobą ściśle powiązane, że modlitwa jest miernikiem naszej wiary, jest odkrywaniem źródła wiary i jest także najlepszą szkołą uczenia się pełnienia woli Bożej. Panie, znamy swoją słabość, mamy świadomość licznych niepewności i zwątpień. Prosimy Cię dziś, wołając razem z apostołami: chcemy okazać się wiarygodnymi, na których można zawsze liczyć, nie chcemy nikogo zawieść.

1. Dzisiaj, wspominając konsekrację sprzed 11 lat, dziękujemy Panu Bogu za tę świątynię a także modlimy się w intencjach wszystkich jej budowniczych i dobrodziejów, a dla tych, którzy już odeszli z tego świata, wypraszamy u Bożego Miłosierdzia wypraszamy łaskę wiecznego przebywania w bliskości Boga w świątyni niebieskiej. Dopełnieniem naszego dziękczynienia będzie popołudniowy koncert kameralny o godz. 17.00, na który serdecznie zapraszamy. Ze względu na koncert nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz. 16.00.
  1. We wszystkie dni tygodnia nabożeństwa różańcowe o stałej porze, o godz. 17.15.
    W Liście Apostolskim Rosarium Virginis Mariae Św. Jana Pawła II czytamy: W dziesiątki różańca serce nasze może wprowadzić wszystkie sprawy, które składają się na życie człowieka, rodziny, narodu, Kościoła, ludzkości. Sprawy osobiste, sprawy naszych bliźnich, zwłaszcza tych, którzy są nam najbliżsi, tych, o których najbardziej się troszczymy. W ten sposób ta prosta modlitwa różańcowa pulsuje niejako życiem ludzkim.
  2. We wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, a w środę – św. s. Faustyny Kowalskiej.
  3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek modlimy się w intencji kapłanów i prosimy Pana Boga o dar nowych i świętych powołań do służby w Kościele.
  4. W piątek, 7 października, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to równocześnie pierwszy piątek miesiąca, dlatego modlić się będziemy w intencjach wynagradzających Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  5. Pierwszopiątkowe odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną rozpoczną się o godz. 9.30. Chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii.
  6. W piątek, przed wieczornym nabożeństwem o godz. 17.10 poświęcone zostaną różańce dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Następnie nabożeństwo różańcowe, Msza święta, a po niej jeszcze krótkie spotkanie z rodzicami.
  7. W sobotę, 8 października, o godz. 15.30 próba dla wszystkiej młodzieży (nie tylko z naszej parafii, ale także z Pierśćća, Simoradza, Bielowicka i Łazów), która 15 października w naszym kościele ma przyjąć sakrament bierzmowania.
  8. Za dzisiejszy dar ołtarza składamy serdeczne: Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, składka na inwestycje parafialne.
  9. Dzisiaj kolejny „Gość Ekstra” w całości poświęcony św. s. Faustynie, kultowi Bożego Miłosierdzia i sanktuarium w Łagiewnikach. Cena 12 zł. W „Gościu Niedzielnym” warto zwrócić uwagę na wywiad z kard. Konradem Krajewskim, który opowiada o swojej ostatniej wizycie na Ukrainie.

Zapraszając na popołudniowe nabożeństwo różańcowe oraz koncert życzymy Parafianom i Gościom obfitości Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.