Ogłoszenia duszpasterskie

XXV niedziela zwykła - 24.09.2023 r.

Człowiek przeżywający swoje życie w duchu wiary, ale także w perspektywie czekającego go wieczności nie powinien liczyć, ale zawierzyć; więcej osiągnie nie kalkulując, ale otwierając się na tajemnicę Bożej Opatrzności. Wszyscy bez względu na to, gdzie i kiedy żyjemy; wszyscy służymy dla tej samej sprawy i otrzymujemy tę samą nagrodę: denara.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
 • w środę – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera;
 • w czwartek – św. Wacława, męczennika;
 • w piątek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
 • w sobotę – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
 1. W środę Msza św. szkolna. Po Mszy świętej zbiórka ministrantów, na którą serdecznie zapraszam również nowych chłopców, którzy zechcieliby podjąć tą jakże zaszczytną służbę przy ołtarzu Chrystusa.
 2. W czwartek nasze drogie Panie z Domu Pomocy Społecznej, te które dadzą radę, pojadą na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Będą się modliły za pozostałe, te słabsze Pensjonariuszki domu, za wszystkie osoby na co dzień im posługujące i za wszystkich pracowników Domu. Prosimy je również, aby pamiętały pomodlić się za naszą parafię, której przecież całkiem poważną część stanowią.
 3. W sobotę od godz. 10.00 na probostwie spotkanie Dzw przyszłą niedzielę przypada 12 rocznica konsekracji naszego kościoła. Msza św. dziękczynna o godz. 9.00. Natomiast poł2023.
 4. Dokładnie w przyszłą niedzielę przypada 12 rocznica konsekracji naszego kościoła. Msza św. dziękczynna o godz. 9.00. Natomiast południu, na godz. 17.00 zapraszamy na koncert wokalno- instrumentalny w wykonaniu artystów małżonków z Wrocławia, państwa Magdy (sopranistki) i Andrzeja (tenora) Górniaków. Zaś za kontuarem organów zasiądzie Tadeusz Barylski z Częstochowy. W programie m.in. J.S. Bach, G. Faure, G. Bizet, M. Durufle. Wstęp wolny. Zadanie współfinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursów dotacyjnych na rok 2023.
 5. Przyszła niedziela to już pierwszy dzień października – różańcowego miesiąca. W związku koncertem  pierwsze nabożeństwo różańcowe będzie o godz. 16.00. W następne dni października Różaniec  odprawiany będzie zasadniczo przed wieczornymi Mszami świętymi o godz. 17.15.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer Dobrych Nowin i nowy numer Małego Gościa. W Niedzieli możemy poczytać o jednym z najbardziej rozpoznawalnym Świętym, o Ojcu Pio, który wciąż potrafi zaskakiwać nieznanymi dotąd historiami i nowymi cudami. Gość Niedzielny pisze o ludziach działających na rzecz zmniejszenia poczucia osamotnienia w śród dzieci niepełnosprawnych.
 7. W naszym ośrodku rekolekcyjnym zorganizowane przez dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego ks. Piotra Hoffmanna swoje dni skupienia przeżywa pierwsza grupa Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej, którzy na codzień posługują w różnych parafiach całej naszej diecezji. Konferencje dla nich głosi Ks. dr Marek Studenski, wikariusz generalny. Życzymy im jak najgłębszych przeżyć i wzmocnienia ducha dla dalszej jakże wzniosłej i odpowiedzialnej posługi. Również wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na nadchodzące dni. Wśród wszystkich, którym składamy te życzenia nie możemy nie wyróżnić pana Oskara Raszyka, który w tym tygodniu obchodził będzie swoje setne urodziny. Panie Oskarze otaczamy Pana i Pana Najbliższych gorącą modlitwą i jako cała Rodzina Parafialna ślemy najserdeczniejsze życzenia.


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/klient.dhosting.pl/iconbrand/parafiapogorze.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/klient.dhosting.pl/iconbrand/parafiapogorze.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/klient.dh...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/klient.dhosting.pl/iconbrand/parafiapogorze.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35