XXV niedziela zwykła - 19.09.2021 r.

Pan Jezus w obliczu pełnego dramatyzmu sporu swoich uczniów daje radę, którą winniśmy potraktować jako fundament  dla kształtowania właściwych relacji z innymi ludźmi. Wzywa do postawy służby, która jest przecież niczym innym jak wyrazem miłości: Jeśli kto chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich (Mk 9, 35). To wcale nie znaczy, że człowiek ma rezygnować z dążenia do swej wielkości. Człowiek bogaty w doświadczenie i mądrość winien podejmować służbę na rzecz dobra drugiego człowieka.

1. Liturgiczne obchody rozpoczynającego się tygodnia:
  • w poniedziałek – wspomnienie Świętych męczenników koreańskich Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
  • we wtorek – święto Św. Mateusza, apostoła i ewangelisty;
  • w czwartek – wspomnienie św. o.Pio;
  • w piątek – święto Rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Bielsku-Białej.
  1. W środę Msza św. szkolna. Po Mszy zbiórka ministrantów i kandydatów.
  2. W piątek po Mszy św. wieczornej w salkach, w ramach przygotowania do bierzmowania, spotkanie z animatorami młodzieży klasy VIII.
  3. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się XX Tydzień z Ewangelią.
  4. Za złożony dzisiaj dar ołtarza serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy za ofiary na Diecezjalne Radio Anioł Beskidów, które można złożyć przy wyjściu z kościoła.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. „Gość Niedzielny” pisze m.in. o objawieniach Matki Bożej we wrześniu 1846 r. w La Salette, których przesłanie jest bardzo aktualne także dzisiaj; ponadto świadectwo wietnamskiego kardynała, który 13 lat spędził w ciężkim więzieniu. Tygodnik „Niedziela” przedstawia postać św. Ojca Pio. Znajdziemy tam też artykuł o sposobach walki ze złem i radzenia sobie w chwilach realnych duchowych zagrożeń.

Na świętowanie w gronie najbliższych Dnia Pańskiego i na wszystkie dni rozpoczynającego się tygodnia niech dobry Bóg nam wszystkim błogosławi.