Uroczystość Najświętszej Trójcy - 16 czerwca 2019 r.

W imię Trójcy Świętej – Ojca i Syna, i Ducha Świętego – zaczynamy każdą liturgię. Bóg objawia się w osobie Ojca, jest naszym Stworzycielem i źródłem naszego życia. Objawia się w osobie Syna, który stał się Człowiekiem, naszym Bratem, abyśmy doświadczyli Jego miłości. Bóg objawia się również w osobie Ducha Świętego, by doprowadzić nas do pełnego poznania Boga; dodaje nam sił i odwagi do życia, wzbudza i podtrzymuje w nas ducha modlitwy i dziękczynienia, abyśmy mogli wyrazić nasze uwielbienie Bogu Trójjedynemu.

1. W poniedziałek liturgiczne wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego.
  2. W środę, 19 czerwca, nieco wcześniej niż było to planowane dzieci kończą kolejny rok szkolny.  Dlatego o godz. 8.00 odprawimy Mszę św. dziękczynną. Do udziału w niej zapraszamy dzieci z klas od 1 do 4, Dyrekcję i Nauczycieli, także rodziców, którzy nie są w pracy i dysponują czasem wolnym, natomiast na godz. 18.00 zapraszamy dzieci i młodzież z klas od 5 do 8 i z klasy 3 gimnazjum. Nie powinno na tych dziękczynnych Mszach św. zabraknąć żadnego ucznia i pedagoga.
  3. W najbliższy czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte w porządku niedzielnym, czyli o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Na zakończenie Mszy o godz. 9.00 tradycyjną trasą przejdziemy w procesji z Najświętszym Sakramentem. Tak jak to było w poprzednich latach, o przygotowanie czterech ołtarzy bardzo proszę mieszkańców poszczególnych dzielnic. Panów Strażaków proszę o niesienie baldachimu i zadbanie o bezpieczne przejście procesji zwłaszcza tym krótkim odcinkiem drogi wojewódzkiej. Za krzyżem ustawi się służba liturgiczna, panie i dziewczęta w strojach regionalnych i małe dzieci. Rodziców tych najmniejszych prosimy, aby poprowadzili je przed Najświętszym Sakramentem. Dziewczynki będą sypały kwiaty, a chłopcy będą dzwonili dzwoneczkami, które zabiorą z zakrystii. W związku z tym na krótką próbę tego, co dzieci będą robiły w czasie tej procesji zapraszamy je wraz z mamusiami albo babciami – w środę po Mszy świętej o godz. 18.45. Będzie to równocześnie próba dla ministrantów. Przez całą oktawę Uroczystości Bożego Ciała, czyli do piątku, 28 czerwca, czyli do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa – dzieci i dorosłych zapraszamy do udziału w nabożeństwach do Serca Pana Jezusa i  krótkich procesjach dookoła kościoła. Ze względu na to, że w procesjach tych niesiony jest Najświętszy Sakrament nazywamy je procesjami teoforycznymi. Rodziców i dziadków bardzo prosimy aby zadbali, by dziewczynki na wszystkie te dni miały nazbieraną dostateczną ilość kwiatów, które będą sypać przed Najświętszym Sakramentem.
  4. W piątek wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi. W tym dniu – z racji trzeciego piątku miesiąca – oddajemy szczególną cześć Miłosierdziu Bożemu.
  5. Złożone dzisiaj ofiary przeznaczone są na wsparcie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Natomiast przy wyjściu z kościoła ofiary do puszek zbierają wolontariusze Hospicjum Dziecięcego Cordis w Mysłowicach. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy również ks. Wacławowi Basiakowi, który mimo, że jest już na emeryturze i mimo licznych chorób, które go dotykają, bardzo ofiarnie pełni jeszcze rolę kapelana tegoż hospicjum. Dziękujemy mu również za głoszone do nas już od wczoraj Słowo Boże.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W “Gościu Niedzielnym” polecamy tekst o ciemnej stronie internetu. Ten artykuł koniecznie powinni przeczytać rodzice i dziadkowie. W najnowszym “Małym Gościu” dzieci znajdą silikonową opaskę oraz artykuł o trudnym do powtórzenia wyczynie Kazia Nowaka, który ponad 80 lat temu rowerem przejechał Afrykę.

Na ten tydzień przepełniony czcią i dziękczynieniem całego Kościoła za obecność Jezusa Chrystusa pod postacią Najświętszej Eucharystii – niech Dobry Bóg nam i naszym bliski udzieli swojego błogosławieństwa.