V niedziela zwykła - 5.02.2023 r.

Prawda Ewangelii nie obawia się żadnych wątpliwości, tak jak prawdziwe złoto nie boi się żadnej próby, bo dopiero one objawiają pełną ich wartość. To do nas należy zadanie, aby ludziom wpatrzonym w to, co widzialne, ukazywać istnienie wartości duchowych. Jeśli słyszymy, że Bóg nie jest jeszcze dziś wszystkim znany, to winę za taki stan rzeczy nie ponoszą ateiści, którzy Go nie znają, lecz chrześcijanie, którzy Go znają, ale światła Jego Ewangelii nie objawiają innym. To do nas mówi Pan Bóg w liturgii 5. Niedzieli zwykłej: „Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.”

1. Liturgiczne obchody tygodnia: w poniedziałek, 6 lutego, wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy; w piątek, 10 lutego, wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy; w sobotę, 11 lutego, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, które obchodzone jest jako Światowy Dzień Chorych. Modlimy się za ludzi dotkniętych bólem i cierpieniem. Polecamy Panu Bogu wszystkich pracowników służby zdrowia.
  2. W poniedziałek wieczorna Eucharystia w intencji żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po niej spotkanie na probostwie.
  3. W sobotę na spotkanie na probostwie o godz. 10.00 (do 11.30) zapraszamy dzieci i młodzież zrzeszone w parafialnej grupie Ruchu Dzieci Maryi. Na spotkanie zapraszamy także „nowe” dzieci.
  4. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na pokrycie kosztów ogrzewania. Za każdą ofiarę składamy serdeczne: Bóg zapłać.
  5. Po Mszach świętych w niedzielne przedpołudnie czynna będzie biblioteka parafialna. Zapraszamy do skorzystania z jej bogatego księgozbioru. Zachęcamy także do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego szczególnie polecamy artykuł o różnych formach życia konsekrowanego, a Niedziela roztrząsa problem: dlaczego Kościół z taką łatwością orzeka dziś nieważność małżeństwa? I to nawet w sytuacji, gdy małżonkowie mają już dorosłe dzieci? Na stolikach pod chórem znajdziemy także czasopisma dla dzieci oraz darmowe egzemplarze „Dobrych Nowin”.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnego świętowania tej prawdziwie zimowej niedzieli i obfitości Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.