Ośrodek rekolekcyjny

W zabudowaniach parafialnych urządzonych jest ponad 100 miejsc noclegowych oraz duża sala konferencyjna, z których korzysta co roku kilka tysięcy uczestników odbywających się w Pogórzu rekolekcji i dni skupienia, a także charytatywnych turnusów wypoczynkowych.
W budynku probostwa uczestnicy mają do dyspozycji kaplicę z Najświętszym Sakramentem oraz usytuowaną na poddaszu małą salę konferencyjną, która może też służyć jako miejsce modlitwy.

Ośrodek dysponuje też zapleczem rekreacyjnym: salą do gier: tenisa stołowego, bilardu i piłkarzyków, siłownią, boiskiem do siatkówki plażowej i koszykówki. Od niedawna, nad nowo wybudowaną biblioteką funkcjonuje sala konferencyjno – audiowizualna.

Z gościny w Pogórzu systematycznie korzystają m. in. uczestnicy rekolekcji dla katechetów, kursów animatora służby liturgicznej, rekolekcji Szkoły Modlitwy, młodzież oazowa, a także uczestnicy warsztatów nauki śpiewu liturgicznego czy dzieci z Ukrainy, Białorusi i Mołdawii, przyjeżdżające do Polski na wakacje z Bogiem – na zaproszenie stowarzyszenia „Ignis”.
Z dużej auli podczas finałowego etapu korzystają też organizatorzy diecezjalnych olimpiad i konkursów teologicznych oraz wiedzy biblijnej.

Otoczenie zabudowań jest przygotowane tak, aby każdy mógł znaleźć miejsce do modlitwy i kontemplacji.