Akcja “Milion dzieci modli się na różańcu” w tym roku już za nami.

Akcja “Milion dzieci modli się na różańcu” w tym roku już za nami. Ale do końca października pozostało jeszcze kilkanaście dni i jeszcze można dołączyć do tej szczególnej modlitwy, którą tak bardzo kocha Matka Boża.

Ks. Jan Żelazny, nowy dyrektor Sekcji Polskiej Pomocy Kościołowi w Potrzebie, w rozmowie przypomina, że akcja „Milion dzieci modli się na różańcu” jest odpowiedzią na wezwanie św. ojca Pio. „Kiedy dzieci łączą się w modlitwie różańcowej, możemy wierzyć, że przyniesie to więcej pokoju wokół nas” – mówi ks. Żelazny, nawiązując do duchowego przesłania, które od lat towarzyszy tej inicjatywie. Wskazuje także na globalny zasięg akcji: „Poprzez tę modlitwę nie tylko jednoczymy się duchowo, ale także wspieramy kraje, które są od nas geograficznie odległe, a które cierpią z powodu konfliktów zbrojnych – jak Liban, Ziemia Święta czy Burkina Faso. To wsparcie jest nieocenione, zwłaszcza dla chrześcijan, którzy w tych regionach doświadczają prześladowań”. Modlitwa staje się zatem narzędziem, które pozwala wyrazić solidarność i wspólnotę, nawet na ogromną skalę międzynarodową.

Także w naszej parafii Ks. proboszcz Ignacy w ubiegłą niedzielę (13.10.) zaprosił dzieci do włączenia się w tą piękną i szlachetną akcję w piątek, 18 października. I dzieci, które w swoich modlitwach podają także prośbę o pokój – odpowiedziały na ten apel i przyszły, aby z innymi dziećmi z całego świata prosić Pana Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej o pokój dla świata, szczególnie w tych miejscach, gdzie cierpią biedni, niewinni ludzie, a szczególnie dzieci i starsi.
Gratulujemy im, że mają serduszka wrażliwe na krzywdę i niedolę innych ludzi i że chcą im pomóc!