Akcja “Świeć przykładem! Nie tylko w adwencie” w naszym kościele, 12.12.2019

W czwartek, 12 grudnia, po roratach z dziećmi i z dorosłymi spotkał się pan Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego. Po krótkiej prelekcji rozdawał wszystkim bardzo praktyczne prezenty – odblaski.

Miała ona na celu propagowanie noszenia odblasków przez pieszych i skierowana jest szczególnie do osób dorosłych i do seniorów. Poruszając się w okresie jesienno-zimowym po zmroku, często nie używamy elementów odblaskowych na ubraniach. Pieszy bez odblasków jest słabiej widoczny przez kierowców i często staje się ofiara potrącenia. Nieszczęście może zdarzyć się m.in. podczas drogi do kościoła. Stąd apel, by dzieci, rodzice, czy też dziadkowie, idąc na roraty, które odbywają się w kiedy jest już ciemno, zakładali odblaski (np. na rękawy kurtek). Priorytetową sprawą bezpieczeństwa pieszego staje się poprawienie jego widoczności dzięki założonym odblaskom.

Akcja prowadzona była w ramach V edycji „Świeć przykładem! Nie tylko w adwencie” organizowanej przez Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej wraz z TU Saltus oraz z Wydziałami Ruchu Drogowego Policji.