Bierzmowanie, 30.09.2020

W środę, 30 września br. podczas Mszy św. o godz. 18.00 grupa młodzieży z parafii Św. Małgorzaty z Dębowca, parafii Św. Jakuba z Simoradza oraz z naszej parafii  przyjęła sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Szafarzem sakramentu był Ksiądz Biskup Piotr Greger.

Rodzice kandydatów prosili Ks. Bpa Piotra o udzielenie sakramentu ich dzieciom:

Czcigodny Księże Biskupie, Chrystus wybrał Ciebie do pełnienia szczególnej misji w Kościele: strzeżenia depozytu wiary i jej przekazywania.
Twoja Księże Biskupie, obecność w naszym kościele, jeszcze wyraźniej wskazuje i przypomina nam prawdę, że na fundamencie Apostołów, których Ty jesteś następcą, zbudowana jest nasza wiara. Serdecznie witamy Cię Ekscelencjo w imieniu zgromadzonych tu kandydatów do sakramentu bierzmowania, ich rodziców, świadków, wychowawców i kapłanów. Jako rodzice zebranej tutaj młodzieży parafii, prosimy Cię Księże Biskupie o udzielenie Sakramentu Bierzmowania naszym dzieciom. Przed laty w czasie chrztu świętego naszych dzieci przyjęliśmy na siebie obowiązek wychowania ich w wierze. Wspierani przez kapłanów i nauczycieli, dokładaliśmy starań, aby jak najlepiej przygotować ich na przyjęcie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Dziś radujemy się tą uroczystością wraz z wszystkimi tu zgromadzonymi i obiecujemy, że będziemy pomagali wzrastać w wierze, aby stawali się dojrzałymi chrześcijanami.

Ks. Biskup w homilii zachęcił młodzież do codziennej lektury Pisma św., do zaprzyjaźnienia się z Pismem św. Przypomniał słowa Patrona dnia – Św. Hieronima, iż “nieznajomość Pisma św. jest nieznajomością Jezusa”.

Na zakończenie Mszy św. przedstawiciele bierzmowanych podziękowali za dar sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej Ks. Biskupowi, kapłanom, katechetom i rodzicom za przygotowanie ich do tego ogromnie ważnego wydarzenia w ich życiu a także wspólnotom parafialnym za modlitewne wsparcie:

Dzięki Twojej posłudze świątynia ta stała się dla nas wieczernikiem i spełniła się dla nas zapowiedź Chrystusa: „…gdy Duch Święty zstąpi na was otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami”. Jako wyznawcy, apostołowie i rycerze Chrystusa pragniemy świadczyć o Nim poprzez: codzienną modlitwę, pełne uczestnictwo we Mszach świętych w niedziele i święta, częste przystępowanie do sakramentów świętych oraz poprzez  odważne dawanie świadectwa w naszym środowisku. Pragniemy również podziękować naszym Księżom Proboszczom i Katechetom, za trud jaki włożyli by nas przygotować do tego sakramentu. Składamy serdeczne podziękowanie naszym rodzicom i wychowawcom za ich miłość, cierpliwość i ciągłą troskę o nas. Dziękujemy również wspólnocie parafialnej, naszym świadkom za duchowe wsparcie i modlitwy w naszej intencji.