W czwartek, 22.XI, o godz. 18.45 w naszym kościele miał miejsce koncert Chóru Uniwersyteckiego w Niš w Serbii

Chór Uniwersyteckiego Studenckiego Ośrodka Akademickiego w Niś w Serbii pod dyrekcją prof. Zorana Stanisavljevica wykonał w naszym kościele arcydzieła krajowej i międzynarodowej literatury chóralnej, a także dzieła współczesnych autorów literatury chóralnej.

Chór zaznaczył swoją twórczość uczestnicząc w wielu prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą, m.in. w Holandii, Niemczech, Francji, Ukrainie, Bułgarii, Włoszech, Polsce, itd.) zdobywając liczne nagrody. Akademicki Chór z Serbii nagrał kilka projektów telewizyjnych i cztery płyty CD.

Tym razem przyjechał do Polski, aby wziąć udział w IV Międzynarodowym Festiwalu im. prof. Józefa Świdra w Cieszynie.

Już w najbliższym czasie w Galerii będzie można obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia.