Koncert kolędowy zespołu DeMOW z Jaworza, 27.01.2019

W niedzielne do południe w kościele wystąpił zespół DeMOW z Jaworza. Młodzi artyści zagrali kolędy w całkowicie innowacyjnej aranżacji – tym razem w rytmie bluesa. Bardzo liczna publiczność długo oklaskiwała występ chłopaków i ich akompaniatorów: p. Jolę i p. Zbigniewa.

Zespół „DEMOW” z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworzu tworzy pięciu uzdolnionych chłopców: Damian, Michał, Szymon, Krzysiek i Konrad.  Chłopcy znaleźli się w ośrodku, gdyż  los skierował ich na kręte drogi życia, postawił na drodze wiele przeszkód, niejeden z nich  miał spory bagaż do niesienia ze sobą.  W Ośrodku Wychowawczym mają możliwość uporządkowania wielu spraw rodzinnych, edukacyjnych, emocjonalnych i duchowych. Mają możliwość znalezienia i rozwinięcia swoich zainteresowań , pokazania jakie talenty w nich drzemią. Pomagamy im odnajdywać w sobie dobro, radość i umożliwiamy dzielenie się tym z innymi.

Występy przynoszą wielkie emocje w spotkaniu z drugim człowiekiem i wpływają na kształtowanie pozytywnych cech u chłopców.

Zespołem opiekuje się wychowawca internatu Jolanta Damek oraz kierownik zespołu Zbigniew Hubert, który jest autorem tekstów oraz muzycznym aranżerem wszystkich utworów o bluesowo – balladowo- kolędowym charakterze.