Koncert o. dr Tomasza Jarosza poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych – 10.03.2024

1 marca w naszej Ojczyźnie po raz kolejny obchodzony był Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych (Wyklętych), którzy po zakończeniu II Wojny Światowej i zwyciężeniu niemieckich okupantów zmuszeni zostali stawić czoła kolejnym okupantom naszej ojczyzny, którzy tym razem przyszli ze Wschodu. Pamięć o nich przez długie lata w powojennej Polsce była przemilczana, a w chwili obecnej znowu próbuje się robić to samo – próbuje się ich „wykląć” po raz kolejny i pamięć o ich bohaterstwie i ofierze złożonej na ołtarzu wolności wymazać z kart historii naszej Ojczyzny. Są jednak w naszym kraju środowiska patriotyczne, które się temu zakłamywaniu historii przeciwstawiają i nie chcą do tego dopuścić. Ks. dr Tomasz Jarosz, artysta śpiewak – nasz rekolekcjonista, zaproponował nam koncert. Koncert w jego wykonaniu poświęcony właśnie tym wielkim Bohaterom naszej powojennej historii, którzy dali odpór kolejnym okupantom, okupionym potwornym cierpieniem, a nawet ofiarą z życia. Ks. Tomaszowi jesteśmy bardzo wdzięczni za ten dar – za tak głęboką i wartościową lekcję trudnej historii naszej Ojczyzny.

W wykonaniu o. Tomasza usłyszeliśmy pieśni mówiące o życiu, prześladowaniu i bohaterskiej śmierci tylko kilku Żołnierzy Niezłomnych, którzy oddali życie za prawdę, za wolną Polskę.