Koncert “Organy i instrumenty dęte” z cyklu “Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej”

Niedziela, 10.06.2018 koncert z cyklu „Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej – Pogórze” zatytułowany „Organy i instrumenty dęte” został dedykowany śp. Magdalenie Miotła w 3 rocznicę jej śmierci.

Koncert w wykonaniu Krzysztofa Karcza – organy i Trio stroikowego Red Conection dostarczył nam wielu chwil wzruszeń i modlitewnej refleksji.

W ubiegłym roku „Gość Niedzielny” pisząc o naszej parafii zatytułował artykuł „Symfonia dobrych serc” i to nie tylko ze względu na bogate życie muzyczne, które jest elementem życia naszej parafii. To życie ubogacała dobrze znana parafianom pani Magdalena Miotła – osoba o ogromnym, wrażliwym sercu i talentach. Organizowała ona koncerty swoich uczniów, koncerty ponad granicami, także u nas.

Symfonia – bo spotykają się tutaj ludzie o dobrym sercu i otwarci na piękno  muzyki. Do symfonii dobrych serc dołączyli wykonawcy dzisiejszego koncertu: Krzysztof Karcz, Michał Mogiła, Jarosław Podsiadlik i Rafał Dołęga. Dziękuję, że w ten sposób uczciliśmy pamięć pani Magdy.

Muzyka otwiera serca na Boga. Podkład muzyczny otwiera serca i wtedy łatwiej jest się modlić. Muzyka rodzi modlitwę, modlitwa rodzi muzykę – wszystko na większą chwałę Boga. Dlatego zamiast kwiatów każdy artysta otrzymuje dziesiątkę różańca wraz opisem (z historią różańca), aby modlitwą uwielbiać Boga.

Ks. Ignacy Czader