Koncert “Siedem ostatnich słów Chrystusa z krzyża” – 10.04.2022, g. 12.00

W niedzielę, 10 kwietnia, bezpośrednio po Mszy św., czyli o godz. 12.00, w ramach projektu 14 Katedr mieliśmy  jedyną taką okazję do wysłuchania Koncertu Pasyjnego prezentowanego w okresie  Wielkiego Postu w siedmiu katedrach i siedmiu świątyniach w Polce. Nasza parafia została zaszczycona tym, że w gronie wyróżnionych świątyń znalazł się również nasz kościół i dzięki temu mieliśmy możliwość  zobaczenia i uczestniczenia w tym niecodziennym zarówno kulturalnym jak i przede wszystkim religijnym wydarzeniu. Koncert pasyjny Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu powstał na podstawie medytacji ks. Grzegorza Strzelczyka. Wykonanie Jerzy Zelnik, muzyka Baltic Neopolis Ensemble. Wstęp wolny. Jerzy Zelnik powiedział o Projekcie: „Siedem słów” – Czy raczej ostatnie siedem nauczań cierpiącego Człowieka- Boga. Liturgia umierania. Jego testament duchowy.  Józef Haydn postanowił muzyką opisać Chrystusowe konanie. My, fragmentami filmu Gibsona „Pasja”, chcemy przybliżyć obraz tej męki. Rozważania ks. Grzegorza Strzelczyka, spisane w Lugano w roku 1996, w przejmujący sposób trafiają do serca każdego, kto czuje się w jakiś sposób współwinny tej męki krzyżowej naszego Zbawiciela.”