Koncert świąteczno-noworoczny w wykonaniu Orkiestry Dętej – niedziela, 19.01.2020 r.

12 stycznia,  podczas ogłoszeń ks. prob. Ignacy Czader zaprosił parafian i gości na występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Burzeja koło Ligoty na niedzielę, 19 stycznia, na godz. 12.00.

Jak było zapowiedziane, w niedzielę 19 stycznia, prawie cała orkiestra przyjechała do Pogórza i grała najpierw podczas Mszy św. o godz. 11.00. Zaraz po zakończeniu Mszy rozpoczął się koncert świąteczno-noworoczny w wykonaniu Orkiestry Dętej z Ligoty. Na rozpoczęcie usłyszeliśmy kolędę „Gdy się Chrystus rodzi”. W czasie koncertu została zagrana także kolęda „Cicha noc”, którą poprzedziła opowiedziana przez dyrygenta historia powstania tej pięknej kolędy.

W repertuarze: oprócz kolęd grane były marsze, muzyka filmowa (m.in. wiązanka filmowa Johna Williamsa) i muzyka z bajek (melodie z „Króla Lwa”, z „Krainy Lodu” czy ze „Smurfów”). Dla najmłodszych słuchaczy orkiestra przygotowała muzyczne zagadki z nagrodami. Dzieci szybko rozpoznały melodie z bajek a pan dyrygent nagrodził je słodyczami.

W wykonaniu solistki, Aleksandry Morawskiej usłyszeliśmy piosenkę „Amazing” przetłumaczoną na język polski.

Jak przystało na koncert noworoczny grane były walce wiedeńskie, walczyki, polki. Między innymi usłyszeliśmy słynny walc z filmu „Noce i Dnie”.  Puzonowe trio zagrało galop polkę. W muzycznej składance nie mogło zabraknąć Marszu Radeckiego, podczas którego publiczność klaskaniem towarzyszyła orkiestrze.

Taka duża i głośna orkiestra a myśmy o was nie słyszeli” – zażartował ks. prob. Ignacy zwracając się do artystów. Jak zwykle w  ciepłych słowach wyraził wdzięczność za wyjątkowy, wspaniały występ orkiestry a słuchacze potwierdzili jego słowa gromkimi oklaskami.  Koncert zakończył się wspólnym wykonaniem kolędy „Bóg się rodzi”.

Ogromna frekwencja słuchaczy na koncercie potwierdziła powiedzenie, że “jest w orkiestrach dętych jakaś siła…”  : )