Kurs Animatora Służby Liturgicznej – marzec 2019

Od piątku, 1.03 do niedzieli, 3.03.2019 w naszym ośrodku gościliśmy pierwszą grupę uczestników Kursu Animatora Służby Liturgicznej organizowanego przez diecezjalnego duszpasterza służby liturgicznej – ks. Przemysława Gawlasa. Cieszymy się, że ks. Przemysław  „kwiat męskiej młodzieży spośród służby liturgicznej całej diecezji” również zaprosił do Pogórza. Na jego zaproszenie odpowiedziała rekordowa liczba, bo aż 80 ludzi młodych, a zapowiada się, że na drugim turnusie w kolejne dwa weekendy marca będzie ich ponad 90!

Udział w kursie jest świadectwem pragnienia uczestników, aby jeszcze pełniej i jeszcze doskonalej posługiwać podczas liturgicznych zgromadzeń w kościołach parafialnych, z których przyjechali. Doświadczenie ubiegłych lat uczy, że dla wielu z nich jest to także czas i miejsce odkrywania swojego życiowego powołania. Podczas kursu jest czas na modlitwę osobistą i wspólnotową – codzienny udział w Eucharystii, adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi św. Jest czas na teorię – wykłady z podstaw psychologii spotkań, biblistyki, liturgiki a także czas na zajęcia praktyczne w kościele: poznawanie mszału, podstawy liturgiki, części Mszy św. Zajęć dużo, ale – jak mówią sami uczestnicy – wszystko po to, aby jeszcze lepiej mogli służyć wspólnotom, z których przyjechali do naszego ośrodka.

Życzymy im wiele satysfakcji z tej jakże zaszczytnej służby przy Chrystusowym ołtarzu.

W bielsko-żywieckim dodatku “Gościa Niedzielnego” z 17 marca 2019 r. znajdziemy artykuł o kursie i poznamy jego wykładowców.