Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony – dożynki 2023

Niedziela, 3 września, w naszej wspólnocie parafialnej była  dniem dziękczynienia. Szczególnie podczas Mszy świętej o godz. 9.00 dziękowaliśmy Panu Bogu za tegoroczne plony.
Na zakończenie Eucharystii Ksiądz Proboszcz dziękował Paniom Rejonowym dzielnic: Łęg I i II oraz Goruszek, za przygotowanie zewnętrznej oprawy tej uroczystości;  wszystkim, którzy zechcieli podtrzymać te piękne i stare zwyczaje i kontynuować tą jakże wymowną tradycję wyrażania naszej wdzięczności za dary Nieba i pracę tych, którzy je dla dobra nas wszystkich zebrali; paniom, młodzieży i dzieciom, które przyszły na dożynki ubrane w stroje regionalne; wszystkim ofiarodawcom  różnorakich darów dożynkowych, a uczestnikom Eucharystii – za dar ołtarza.

Zdjęcia: ks. Ignacy Czader, Paweł Seligman