Msza św. i modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała – 20.11.2017 r.

W poniedziałek, o godz. 18.00, w naszym kościele sprawowana była ostatnia w tym roku Msza św. ze szczególną modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duszy i ciała. Mszę św. koncelebrowali: ks. Ignacy Czader i o. Teodor Knapczyk ofm. Tradycyjnie już przed Eucharystią i w trakcie jej trwania można było skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, którym służyli: ks. Ignacy (od 16.00 do 18.00) oraz ks. Damian i ks. Jan z Czech (od 17.00 do 19.00).

W kazaniu O. Teodor poruszył temat śmierci, która ukazuje piękno życia. Nasze życie jest nam dane w dzierżawę – zauważył franciszkanin – nie jest naszą własnością! Życie mamy przeżyć tak, aby zapisać się w sercach innych ludzi jakimś dobrem, aby oddać je Panu Bogu pełne pomnożonych talentów i dobra. Po zakończonej Mszy św. o. Teodor poprowadził nabożeństwo eucharystyczne i modlitwę o uwolnienie i uzdrowienie duszy i ciała. W ramach modlitwy wszyscy kapłani udzielali indywidualnego błogosławieństwa. Na zakończenie o. Teodor pobłogosławił sakramentalia: wodę, oliwę i sól.

Kolejna Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie zaplanowana jest na poniedziałek, 22 stycznia 2018 r., godz. 18.00.