Msza św. Wieczerzy Pańskiej – 14.04.2022, g. 18.00

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia sakramentu kapłaństwa i Eucharystii. Modlitwą otaczamy kapłanów, przygotowujących się do kapłaństwa i prosimy o nowe powołania do służby Bożej. Szczególną modlitwą ofiarowaną za Kapłanów była intencja Mszy św. sprawowanej w tym dniu.

Wieczorem w kościołach parafialnych sprawowana była Msza Św. Wieczerzy Pańskiej.  Do udziału w niej w sposób szczególny zaproszeni zostali rodzice wraz z dziećmi z klasy czwartej, które od roku mogą w sposób pełny uczestniczyć w Uczcie Eucharystycznej. Podczas tej wielkoczwartkowej Eucharystii sprawowanej w ich intencji jako „rocznicowej”, dzieci te zajęły miejsca z samego przodu, w pierwszych ławkach. Na tę Mszę zaproszeni byli także rodzice z dziećmi, które w tym roku – dokładnie w niedzielę, 1 maja – po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa do swoich serc w Komunii Świętej.

Na zakończenie Mszy świętej Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Ciemnicy. Adoracja trwała do godz. 21.00. Następnego dnia, czyli w Wielki Piątek adoracja rozpoczęła się o godz. 7.30 i trwała do wieczornych ceremonii.