Msza św. z modlitwą o uzdrowienie, środa 27.10.2021

W środę 27 października, w naszej świątyni sprawowana była Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.  Eucharystię koncelebrował ks. prob. Ignacy Czader wraz z o. Teodorem Knapczykiem OFM i ks. kan. Janem Dewerą.

Tematem homilii wygłoszonej przez o. Teodora było doświadczenie smutku, żałoby i straty bliskich. Franciszkanin zauważył, że doświadczenie to dotyka każdego człowieka w różnych momentach życia, że jest ono częścią życia – Ludzie, którzy kochają, odczuwają smutek. Nie wstydźmy się go, on jest świadectwem naszego człowieczeństwa – powiedział… Strata, żałoba rodzą różne uczucia. Mogą pojawić się nawet dolegliwości fizyczne… Nie chodzi o to, by za wszelką cenę pozbyć się niechcianych uczuć, by zapomnieć… Czas utraty kogoś bliskiego, to czas nieotartych łez…

Po Mszy św. o. Teodor poprowadził nabożeństwo. W obecności Najświętszego Sakramentu modlił się o uzdrowienie i uwolnienie dla duszy i ciała. Modlitwę zakończyło błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem  niesionym przez cały kościół. Po nabożeństwie uczestnicy modlitwy mogli podejść do kapłana, który modlił się nad daną osobą i udzielał jej indywidualnego błogosławieństwa.  Na zakończenie o. Teodor błogosławił oleje, wodę, świece, sól i inne sakramentalia, które wierni przynieśli ze sobą do kościoła.

Kolejna Msza św. modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie w naszym kościele zaplanowana jest na poniedziałek, 29 listopada 2021 r. o godz. 18.00.