Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele – Wielki Post 2020

Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w naszym kościele:

  • we wszystkie niedziele Wielkiego Postu, o godz. 15.00 nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniami. W tym roku pasyjnym kaznodzieją będzie ks. kan. Jan.
  • nabożeństwa Drogi Krzyżowej z udziałem dzieci  w środy o godz. 17.30,
  • nabożeństwa Dogi Krzyżowej dla dorosłych i młodzieży w piątki o godz. 17.15.

Kościół zaleca chrześcijanom trzy wielkopostne praktyki — modlitwę, post i jałmużnę. Czasami zdarza się te praktyki lekceważyć, traktować jako „opcje” do wyboru, z których można, ale nie trzeba skorzystać. Tak naprawdę są one jednak esencją i fundamentem chrześcijańskiego życia. I to całego życia, a nie tylko czterdziestu dni Wielkiego Postu” napisał o. Tomasz Kwiecień op. Stąd gorąco zachęcamy do modlitwy wspólnotowej podczas nabożeństw Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. Post od różnych uzależnień i nałogów a może także od spraw i rzeczy niekoniecznych, np. od telefonu, internetu, kawy, itp. Jałmużna – realny dar serca dla potrzebujących: czas dla samotnych, odwiedziny chorych, wsparcie finansowe dla ubogich. I tutaj konkretną propozycją mogą być: skarbonki jałmużny wielkopostnej lub skarbony całoroczne – w których, od października ubr. do października tego roku, zbieramy ofiary na misje, na wsparcie budowy przedszkola w pallotyńskiej misji w Rwandzie.

Nie zamykajmy serc zbawienia, zbawienia nadszedł czas, gdy Chrystus puka w drzwi …