Nasza parafia otrzymała tytuł Przyjaciela programu Rodzina Rodzinie

Program Rodzina Rodzinie został stworzony przez Caritas Polska w odpowiedzi na dramatyczną sytuację chrześcijan w Syrii, Libanie, Strefie Gazy. Nasza parafia na przestrzeni 18 lat funkcjonowania programu dwukrotnie włączyła się w pomoc konkretnym rodzinom w Syrii.  Tym razem wspierać będziemy rodzinę z Iraku poprzez comiesięczne wpłaty 540 zł z przeznaczeniem na zakup żywności.  Poniżej znajdziemy informacje o sytuacji rodzin w Iraku.

Osoby, które będą chciały włączyć się w program “Rodzina Rodzinie” będą mogły to uczynić wrzucając ofiary do oznaczonej skarbonki. Już teraz serdecznie dziękujemy za wyraz solidarności z tymi, którzy codziennie muszą mierzyć się z niepewnością sytuacji bytowej, brakiem lokum, pieniędzy na media, wyżywienie,  środki czystości, a nade wszystko z lękiem o życie swoich bliskich i własne.