Niedziela Ad gentes – pomoc dla dzieci Afryki

W niedzielę, 17 marca – popołudniu, po nabożeństwie Gorzkich Żali w sali spotkań miała miejsce prelekcja Błażeja Jaszczurowskiego. Od kilku lat jest świeckim pomocnikiem misji a także przybranym ojcem trzech kenijskich chłopców, których wspiera opłacając im edukację. To na ich przykładzie pan Błażej opowiadał o systemie edukacyjnym obowiązującym w Kenii. Sam był już trzykrotnie u swoich podopiecznych.

Tak oto napisała ze słuchaczek prelekcji:

“To człowiek o wielkim sercu. Pan Błażej Jaszczurowski to nie tylko najlepszy nauczyciel matematyki, ale jeszcze najlepszy “przybrany”tata trójki kenijskich chłopców. Swoja pasją i uczynkami zaraża ludzi w całej Polsce. Również nasza Parafia miała przyjemność Go poznać i posłuchać niezwykłych opowieści oraz wyznań dotyczących warunków i życia w Afryce. Całej prelekcji towarzyszyły filmy i zdjęcia zrobione podczas Jego podróży do Kenii, obrazujące codzienne życie oraz panujące tam zwyczaje i warunki. Opowiedziane historie niejedną osobę chwyciły za serce, a szczególnie młodzieży dały chwile refleksji i przemyśleń na temat swoich rówieśników z drugiego końca świata”.