Nowa sukienka na pogórskim obrazie Matki Bożej Częstochowskiej, 22.02.2020

W sobotnie przedpołudnie – 22 lutego 2020 r. – wymieniona została „sukienka” na obrazie Matki Bożej. Ta obecna z mistrzowską precyzją została wykonana przez p. Elę Słowak przy ogromnym wsparciu całej jej rodziny: męża, dzieci i braci. Wśród nich szczególne podziękowanie należy się panu Stasiowi, który pociął blachę na drobne paski, w części wyszlifował przygotowując je do tego, aby następnie p. Ela metodą quillingu mogła je zwijać i ze zwiniętych tworzyć misterne ornamentowe kompozycje. Prace nad stworzeniem tej sukienki trwały prawie trzy lata, ale też efekt końcowy jest olśniewający!

W imieniu nas wszystkich ks. prob. Ignacy najserdeczniejsze podziękowania kieruje do p. Eli i do wszystkich, którzy wspierali ją w tworzeniu tego dzieła: Bóg zapłać!

Ta sukienka będzie na obrazie w okresie Wielkiego Postu, natomiast „bursztynowo-złota”, po oczyszczeniu, konserwacji, wróci na obraz na Wielkanoc.