Odpust ku czci NMP Królowej Polski, wtorek, 3.05.2022 r.

We wtorek, 3 maja, nasza parafia świętowała odpust ku czci NMP Królowej Polski. Kazania odpustowe głosił ks. kan. Andrzej Chruszcz, emerytowany proboszcz par. św. Barbary w Mikuszowicach Krakowskich, wcześniej budowniczy kościoła MB Fatimskiej w Bielsku-Białej.  W wygłoszonym słowie przypomniał on o ogromnym zaszczycie i obowiązku jaki płynie z faktu, że Najświętsza Maryja Panna jest Królową naszego narodu, a także że Maryja nigdy nas nie opuściła. Prosił, abyśmy pamiętali o wychowaniu młodego pokolenia w duchu wierności Bogu i Kościołowi, wpajali miłość do Ojczyzny.

W Mszach św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00 modliło się bardzo dużo Parafian i Gości. Sumę odpustową koncelebrowali: ks. kan. Andrzej chruszcz, ks. prob. Ignacy Czader, ks. kan. Jan Dewera, ks. prałat Stanisław Bogacz. Udział w niej wzięły: poczty sztandarowe: parafialny i OSP; panie, dziewczęta i dzieci w strojach ludowych; panowie strażacy; dzieci pierwszokomunijne w białych albach. Mszę św. zakończyło błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, który niesiony był w uroczystej procesji wokół kościoła.

W naszej parafii tradycją stało się, że dopełnieniem uroczystości jest popołudniowy koncert w ramach “Wieczorów Muzyki Organowej i Kameralnej” poprzedzony nabożeństwem majowym.