Odpust parafialny ku czci NMP Królowej Polski – piątek, 3.05.2019

W piątek, 3 maja, świętowaliśmy odpust ku czci naszej Patronki -NMP Królowej Polski. Bardzo licznie zgromadzeni parafianie i goście podczas każdej Mszy św. wysłuchali kazań – wspomnień pierwszego pogórskiego proboszcza ks. Ludwika Kierasa. Przypomniał on czasy, w których powstawała nasza wspólnota parafialna i etapy budowy najpierw ogromnego zaplecza duszpasterskiego a na końcu kościoła.

W sumie odpustowej udział wzięły panie, młodzież oraz dzieci w strojach ludowych, strażacy w mundurach galowych, poczty sztandarowe parafii i OSP. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 zagrała dobrze nam już znana orkiestra dęta z Mazańcowic.

Po Mszy św. panie częstowały wychodzących z kościoła parafian i gości ciasteczkami, które na tą okazję przygotowały. Natomiast panie z KGW w salkach obok kościoła sprzedawały upieczone przez siebie wspaniałe kołacze odpustowe.

Tradycyjnie, bo już po raz 11. o godz. 17.00 miał miejsce koncert ku czci naszej Patronki – NMP Królowej Polski. Koncert ten zapoczątkował XI edycję “Wieczorów Muzyki Organowej i Kameralnej”.