Parafialne rekolekcje wielkopostne, 9-14.03.2024

Tradycyjnie od 4 niedzieli Wielkiego Postu (a dokładniej od sobotniej wieczornej Mszy św.) w naszej parafii rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne. Naszym duchowym przewodnikiem na drogach wewnętrznej odnowy był ks. dr Tomasz Jarosz CSsR, redemptorysta. Program rekolekcji choć skromny – bo w jesieni mieliśmy trwające cały tydzień misje parafialne – został tak ułożony, aby wszyscy chętni mogli w nich uczestniczyć. W poniedziałek, wtorek i środę były sprawowane Msze św. o godz. 8.00 i wieczorem o 18.00 z naukami ogólnymi. W niedzielę, po nabożeństwie Gorzkich Żali o godz. 15.00, naukę rekolekcyjną mieli rodzice dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz młodzieży uczęszczającej do szkół średnich. W tych dniach swoje rekolekcje miały także dzieci i młodzież z pogórskiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

Tematem rekolekcji były zagadnienia dotyczące programu duszpasterskiego Kościoła “Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.  O. Tomasz Jarosz przełożył na język codzienności słowa opisujące rzeczywistość Kościoła, którą wyznajemy w Credo: Wierzę w jeden, Święty, powszechny i apostolski Kościół. Każdego dnia rekolekcjonista omawiał i przybliżał nam jeden z wymienionych przymiotów Kościoła, którego jesteśmy członkami.