Pierwszy transport pomocy humanitarnej z dekanatów: skoczowskiego, cieszyńskiego i goleszowskiego dotarł na Ukrainę

Ks. Ignacy Czader poinformował w ogłoszeniach parafialnych, że pierwszy transport pomocy z dekanatów: skoczowskiego, cieszyńskiego i goleszowskiego dotarł w piątek, 25.03.2022 r. na Ukrainę. Było to 16 palet z żywnością i środkami czystości oraz 15 tysięcy złotych w gotówce. Transport z darami od naszych trzech dekanatów w środę, 23 marca, dotarł do szkoły w Korczowej, gdzie następnie wszystkie dary zostały przepakowane i w piątek w południe otrzymałem informację, że wszystka ta bardzo oczekiwana pomoc dotarła do ośrodka w Brzuchowicach koło Lwowa. Jak dowiedział się z rozmowy telefonicznej z ks. Władysławem Biszko, arcybiskupi ośrodek w Brzuchowicach każdego dnia udziela różnego rodzaju pomocy, przede wszystkim jednak przygotowuje codziennie prawie trzysta posiłków dla uciekających przed wojną głównie matek z dziećmi i ludzi starszych. Poproszono Ks. prob. Ignacego, aby  wszystkim Darczyńcom złożył najserdeczniejsze podziękowania.  Drugą taką zbiórkę w parafiach naszych trzech dekanatów koordynator – ks. Ignacy Czader – planuje za miesiąc, w czwartek 28 kwietnia.