Pobyt dzieci z Ukrainy

Od 5 do 14 czerwca dzieci z Zimnej Wody i Czerwonograda – z terenu Lwowskiej Archidiecezji, pod opieką ks. Mikołaja i s. Oksany, skorzystało z pięknego wypoczynku w Pogórzu, zorganizowanego przez ks. Proboszcza Ignacego.

Dzieciaki codziennie miały możliwość poznawać piękno i tradycje Polski. Poza różnymi zajęciami w domu rekolekcyjnym, gdzie mieszkały, dzieci miały okazję zwiedzić okoliczne miejscowości i atrakcje, między innymi Dream Park, Skoczów, Cieszyn Polski i Czeski, Rybny Dom w Czechach, ZOO w Ostrawie, Zagrodę Żubrów i Zamek Księżnej Daisy w Pszczynie. Nawet zdobyły niektóre szczyty Beskidów. Były też zaproszone na zajęcia do pracowni terapii zajęciowej, gdzie wraz z mieszkankami DPS wykonywały piękne prace ręczne.

Dzieci wracały do swoich domów wypoczęte, radosne, wdzięczne i wzbogacone wiedzą historyczną i językową.

W imieniu każdego dziecka, ich rodziców, ks. Proboszczów z Czerwonograda i Zimnej Wody, a również w swoim własnym imieniu wyrażamy OGROMNĄ WDZIĘCZNOŚĆ ks. Proboszczowi Ignacemu, Parafianom z Pogórza i wszystkim ludziom dobrej woli, których spotkaliśmy w ciągu tych dziesięciu wspaniałych i niezapomnianych dni.

Niech Dobry Bóg wynagrodzi Wam za dobre, kochające serca.

s. Oksana Ponidzelska CSSE