Pobyt grupy mołdawskiej w Pogórzu, 28.05-06.06.2024

W czwartek, 6 czerwca, po obiedzie wyjechali nasi Goście: dzieci, młodzież i dorośli w Kiszyniowa (Mołdawia). Przyjechali do Pogórza w środę, 29 maja: 31 dzieci i młodzieży oraz 19 osób dorosłych (rodzice, dziadkowie lub inni opiekunowie) Nasi Goście nie mieli czasu nudzić się. Już w drugi dzień, po udziale w Mszy św. i w procesji Bożego Ciała, pojechali do ustronia. Wyjechali kolejką linową na Czantorię, zdobyli szczyt, a później zjeżdżali na sankach. Następnego dnia wyjechali na cały dzień do Kalwarii Zebrzydowskiej i do Parku Miniatur w Inwałdzie. Tam też czekały na nich spore atrakcje. W sobotę, 1 czerwca, byli na wycieczce Szlakiem Orlich Gniazd. Zwiedzili zamek w Ogrodzieńcu a potem pojechali do Częstochowy na Jasną Górę. Po zwiedzeniu najważniejszych miejsc na Jasnej Górze i możliwości indywidualnej modlitwy w kaplicy Cudownego Obrazu wrócili do Pogórza. Niedzielna pogoda była bardzo kapryśna. Jednak zdecydowaliśmy, że zabierzemy grupę na Szyndzielnię. W trakcie wyjazdu kolejką na szczyt zaczął padać bardzo mocno deszcz i musieliśmy zrezygnować ze zdobywania Klimczoka i niestety wrócić do Pogórza. W poniedziałek odbyły się zajęcia z rękodzieła. Nasi Goście nauczyli się zdobić świeczki serwetkami. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci, młodzież a także dorośli z zapałem wykonali dla siebie i swoich bliskich piękne świeczki, które zabrali ze sobą jako pamiątki z pobytu w Polsce. We wtorek grupa zaproszona była, aby z bliska obejrzeć wozy strażackie. Popołudniu był basen. Środa była pełna wspaniałych przeżyć związanych z wyjazdem w Tatry. Goście wjechali na Bachledówkę, Krzeptówki, do Doliny Chochołowskiej, a także kąpali się w basenach z wodą termalną. Wieczorem była ostatnia kolacja w Pogórzu. Czas na podziękowań, pożegnań, wspólnych zdjęć.
W czwartek Mołdawianie uczestniczyli w Mszy św. i po obiedzie wyjechali w drogę powrotną do domów, do Mołdawii. Na miejsce dotarli 7.06.2024, o godz. 12.30 – po 22 godzinach jazdy.

Mołdawscy Goście – uczestnicy pobytu w naszym ośrodku w Pogórzu oraz organizator tego wielkiego przedsięwzięcia ks. Ignacy Czader z serc przepełnionych wdzięcznością DZIĘKUJĄ WSZYSTKIM OFIARODAWCOM, DZIĘKI KTÓRYM TEN POBYT BYŁ NIE TYLKO MOŻLIWY, ALE BYŁ TAK WSPANIAŁY I BOGATY W ATRAKCJE!!!