Pogórscy lektorzy mistrzami XIV Halowego Turnieju Bosko Cup- styczeń 2022

W dniach 29 i 30 stycznia 2022 r. na hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej odbyły się  finały XIV edycji Halowego Turnieju Piłki Nożnej Ministrantów i Lektorów Bosko Cup, będący jednocześnie Mistrzostwami Diecezji Bielsko – Żywieckiej. Drugiego dnia rozgrywek w ścisłych finałach udział wzięły zespoły Lektorów z  Pogórza , Oświęcimia, Żabnicy i Rzyk.  Po bardzo emocjonującym finale tytuł mistrzowski pierwszy raz w historii zdobyli Lektorzy z Pogórza, reprezentujący Parafię pw. NMP Królowej Polski. Podopieczni Tomasza Dybczyńskiego najpierw w półfinale wygrali z drużyną z Żabnicy 3 – 2, by później w Wielkim Finale pokonać Lektorów z Rzyk 7 – 2. Królem strzelców Turnieju został Bartosz Czupryński z Pogórza – zdobywca 14 bramek, a do piątki Turnieju wybrano kapitana Pogórza Maksymiliana Świtę. Drużyna z Pogórza straciła w całym dwudniowym Turnieju tylko 5 bramek – najmniej ze wszystkich drużyn. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Oświęcimia, pokonując Żabnicę  5 – 3.  Drużyna Lektorów z Pogórza  reprezentować będzie Diecezję Bielsko – Żywiecką w finałach Mistrzostw Polski, które odbędą się w Kołobrzegu w dniach 27 – 28 czerwca 2022 r. Pomysłodawcą i organizatorem Turnieju Bosko Cup jest ks. Marcin Pomper, a przewodniczącą sztabu jest Joanna Duda-Michalak.  Tekst i foto Piotr Górecki
A tak o zwycięstwie informował Ks. prob. Ignacy Czader w ogłoszeniach duszpasterskich:

W minioną niedzielę w Bielsku rozegrane zostały finałowe mecze XIV Halowego Turnieju Bosko Cup. Zagrali w nim również nasi ministranci. Nie tylko zagrali, ale w pięknym stylu wygrali  zyskując tytuł Mistrza Diecezji Bielsko-Żywieckiej w kategorii „Lektor Młodszy”. Puchar i dyplom możemy podziwiać. Ustawione są na stoliku w środku kościoła. O całym wydarzeniu rozpisuje się lokalna prasa. Poczytać i obszerną fotorelację możemy też obejrzeć w intrenecie. Gratulujemy! Zważywszy, że w poprzedniej edycji turnieju mistrzami w kategorii „Ministrant” też byli ministranci z Pogórza, a lektor Przemek Górecki zyskał tytuł „Kozak Bosco Cup” –  najlepszego piłkarza w diecezji – chciałoby się zawołać, że „nie ma na nich mocnych”.  Ale to się okaże w czerwcu, ponieważ wtedy w Kołobrzegu odbędą się „Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza”, na których będą reprezentowali naszą diecezję. Jeszcze raz im gratulujemy, gratulujemy i dziękujemy za ich przygotowanie trenerowi p. Tomaszowi Dybczyńskiemu, menedżerowi i foto dokumentaliście p. Piotrowi Góreckiemu, wszystkim Rodzicom i Sponsorom.

Przy tej okazji nie sposób nie wspomnieć o zdobytym w Ostrawie na  Lekkoatletycznych Mistrzostwach Śląska złotym medalu naszej  studentki Julii Chromik, będącej Prezesem Parafialnej Grupy KSM-u, która jak tylko jest na Mszy świętej, to pięknie śpiewa psalmy responsoryjne.  Julciu – najszczersze gratulacje!