“Pogorskie Kolędowanie” po raz siódmy

Dzień przed Sylwestrem 2018, w niedzielę, 30 grudnia, w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Pogórzu odbyło się już po raz VII „Pogorskie kolędowanie”. Tym razem swoim występem zaszczyciła nas aktorka, piosenkarka Olga Szomańska, znana szerszej publiczności z roli Marzenki w serialu „M jak miłość” a także użyczająca głosu bohaterce z „Krainy Lodu”. Zaprezentowała nie tylko najsłynniejsze oraz najpiękniejsze kolędy takie jak „Jezus malusieńki”, „Mizerna, cicha”, „Gdy śliczna Panna” ale również piosenki z serialu czy też kochaną przez wszystkie dzieci piosenkę „Mam tę moc” z Krainy Lodu. Wieczór kolędowy rozpoczęli uczniowie ze szkoły w Pogórzu. Skład zespołu „Na chwilę” tworzyli: Kamil Kowalski, Marcelina Staniek, Aleksandra Holeksa, Małgorzata Kulawska, Dominika Kuczera, Jaśmina Cęcek, Paulina Bednarz, Justyna Chromik, Anna Faruga, Małgorzata i Martyna Niedzielska, Kornelia i Natalia Ludwiczak oraz Marysia i Weronika Obracaj. Zespół do tego wspaniałego występu przygotowały: p. Iwona Kowalska, p. Joanna Kusy oraz p. Kornelia Kania.

Piękną tradycją „Pogorskiego Kolędowania” jest zbiórka środków na różne cele charytatywne. W ubiegłych latach słuchacze kolędowania wsparli zakup sprzętu rehabilitacyjnego do przyparafialnej wypożyczalni, było też materialne wsparcie dla rodziny z Aleppo w Syrii. Tym razem celem, na który  zbierano środki jest wakacyjny pobyt dzieci i młodzieży z Mołdawii. Zbiórkę przeprowadziła młodzież zrzeszona w Szkolnym Kole Caritas.

Na koniec, jak zawsze pięknym i celnym podsumowaniem ks. prob. Ignacy Czader podziękował artystom i słuchaczom za stworzenie atmosfery, w której każdy mógł uwielbić Boga przychodzącego do nas i obecnego wśród nas. To wspaniałe wydarzenie, które będziemy na długo pamiętać, poprowadzili: p. Dorota Kochman oraz p. Dariusz Kupka.

Po zakończonym kolędowaniu Olga Szomańska rozdawała autografy na płytach CD z piosenkami w jej wykonaniu oraz pozowała do wspólnych zdjęć z słuchaczami.

Artyści wraz z ministrem i przedstawicielami władz samorządowych zaproszeni byli na poczęstunek przygotowany przez niezastąpione Panie.

Wydarzenie to zostało opisane w wielu tygodnikach regionalnych, samorządowych i religijnych.

Julia Chruścicka