Porządek Mszy św. niedzielnych – od niedzieli, 8.11.2020 r.

W związku z kolejnymi obostrzeniami (od soboty, 7.11.2020) ograniczona zostaje liczba osób przebywających w kościołach do 1 osoby na 15 m2.

Po to, aby więcej osób mogło uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii od tej niedzieli do odwołania nie będzie koncelebry. Przez to możemy zwiększyć ilość i częstotliwość odprawianych Mszy św. Od tej i w najbliższe niedziele obok tych, które będą odprawiane o stałych porach, będą jeszcze dwie  dodatkowe: o godz. 8.00 i 10.00. Osoby, które mają „zamówione” intencje proszę, aby na bieżąco sprawdzały w ogłoszeniach lub na stronie parafialnej, o której godzinie będzie sprawowana Msza św. w zamówionej przez nich intencji. Skoro w niedzielne przedpołudnie co godzinę będzie odprawianych pięć Mszy świętych myślę, że wierni tak się podzielą, że bez żadnych obaw iż liczba „68” zostanie na którejkolwiek z nich przekroczona. Ale dla spokoju i w  trosce o to, aby wierni przychodzący na Eucharystię mogli modlić się w skupieniu a nie ciągle liczyć ilu jest jej uczestników, do kościoła wchodzić będziemy tylko wejściem głównym,
a tam na stoliku wyłożona będzie kartka z numerkami od 1 do 68 i wchodząc do świątyni będziemy mogli skreślić kolejną liczbę. Przypuszczam, że przy tej liczbie Mszy dla nikogo chętnego miejsca nie zabraknie. Proszę, pamiętać o obowiązku zasłaniania nosa i ust i o zachowaniu odpowiedniej odległości.

Od 8 listopada do odwołania Msze św. niedzielne będą sprawowane o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 10.00 i 11.00.