Poświęcenie kościoła w Nkumbie, 21.04.2022

W miniony czwartek, 21 kwietnia, w dzień, w którym Księża Pallotyni dziękowali Panu Bogu za swojego założyciela – Świętego Wincentego Pallottiego – miało miejsce poświęcenie przez miejscowego Biskupa kościoła w Nkumbie. O. Wacław na ręce ks. prob. Ignacego przesłał serdeczne podziękowania i zapewnienie o modlitwie w intencjach wszystkich ofiarodawców z naszej parafii i spoza niej, którzy wsparli budowę tego kościoła.

Ks.Eugene Niyonzima, sac: Dobry wieczór, drogi księże Ignacy Czader, jestem ojcem prowincjałem pallotynów w Rwandzie. Przesyłam Wam tę wiadomość, aby Wam podziękować. Wasz wkład w budowę kościoła Nkumba jest bardzo cenny. Tylko Bóg odpłaci ci w odpowiedni sposób. Tysiąc błogosławieństw.

[21.04.2022] Ks.Eugene Niyonzima, sac: Good morning Father. Before we go for the benediction of the church, i thank you very much very very much Father. More blessing from God. Greetings yo our friends, parishionners, families. United in the Risen Christ, /Dzień dobry, Ojcze.  Zanim pójdziemy po błogosławieństwo kościoła, bardzo, bardzo, bardzo dziękuję Ojcze.  Więcej błogosławieństwa od Boga.  Pozdrawiamy naszych przyjaciół, parafian, rodziny.  Zjednoczeni w Chrystusie Zmartwychwstałym,/

[21.04.2022] Ks.Eugene: Good everning Father. The ceremony feast was wonderful and colourful The bishop was very happy of the church and grateful. My provincial superior was happy too and he asked your number to wtite you in order to thank you I hope he did it

[21.04.2022] Ignacy Ks. Czader napisał: Cieszę się i dziękuję Panu Bogu, że mogłem razem z moimi przyjaciółmi trochę  pomóc przy budowie kościoła w Nkumba. Raduję się  również funkcjonowaniem przedszkola w Kinoni. Podziwiam pracowitość, zaangażowanie i zdolności koordynacyjne O. Wacława i jego Współpracowników ! Pan Bóg niech Was błogosławi a Matka Najświętsza otacza opieką. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus – Zmartwychwstały Pan i Zbawiciel ! Ks. Ignacy