Przedszkole w Kinoni – efekty dotychczasowych prac budowlanych i wykończeniowych

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynając jednocześnie Tydzień Misyjny. Jak to było zapowiedziane wcześniej, nasze towarzyszące nam od roku Skarbony Misyjne położyć na stoliku ustawionym na środku kościoła. Zebrane ofiary przekazane zostaną na prace wykończeniowe, wyposażenie i funkcjonowanie przedszkola w Kinoni, w Rwandzie. Za każdą ofiarę a przede wszystkim za zrozumienie, że stanowimy jeden Kościół i ten Kościół z natury swej jest misyjny i takim musi pozostać w imieniu tych, którzy czekają na naszą pomoc – z całego serca dziękuję.

ks. Ignacy Czader

Przyniesione Skarbony Misyjne – po Mszy św. o godz. 9.00.

Do niedzieli, 25 października, przyniesiono 98 skarbon! – w tym 17 skarbon przyniosły dzieci pierwszokomunijne w dniu swojej Pierwszej Komunii św.

Serce raduje się, że tak wiele osób, tak wiele rodzin czuje się odpowiedzialnych za dzieło misyjne Kościoła. Serce raduje się, że tak wiele osób jest wrażliwych na niewyobrażalną biedę dzieci żyjących w odległej Afryce!