Rekolekcje dla maturzystów, 1-3.02.2017

Rekolekcje dla Maturzystów

Cierpliwi mury rozbiją” to hasło przewodnie Rekolekcji dla Maturzystów odbywających się w dn. 27-29.01.2017r. w tutejszej parafii. Uczestnicy pochodzili z różnych zakamarków naszego regionu, m.in. Czechowic – Dziedzic, Gilowic, Żywca, Pogórza czy Andrychowa. Przyjechali tutaj, aby prosić o światło Ducha Świętego oraz rozwagę przy wyborze dalszej drogi życiowej.

Pomoc i wskazówki zapewnił prowadzący rekolekcje Ksiądz Marcin Suchanek. „Cieszę się, że mogłem poznać tak wiele młodych osób, które odczytały w sercu, że chcą robić coś więcej niż inni –  przyjechali na rekolekcje. Myślę, że znaleźli się tu nieprzypadkowo. Każdy czas refleksji jest czasem owocnym. Rekolekcje mogą być takim właśnie momentem, w którym człowiek poleci się Bogu przed czekającymi go różnymi wyzwaniami.” – mówi Ksiądz Marcin.

Czas umilały także rozśpiewane i pełne pozytywnej energii animatorki muzyczne: Dorota i Natalia, które starały się nauczyć nas wspólnego wychwalania Boga  śpiewem.

Maturzyści mieli okazję uczestniczyć w konferencjach, podczas których Ksiądz Marcin dzielił się swoimi doświadczeniami życiowymi oraz starał się przekazać pewne zasady odnajdywania się we współczesnym świecie. Poruszane tematy dotyczyły grzechu, a także radzenia sobie z wewnętrznymi słabościami i nowymi wyzwaniami. Wspólny śpiew, uczestnictwo we mszy świętej, adoracja oraz modlitwa wzmacniały duchowo uczestników. Znalazł się także czas na relaks. Dzięki wspólnym zabawom maturzyści choć na chwilę mogli zapomnieć o codziennych troskach.

„Cieszymy się, że mogliśmy tutaj przyjechać. Nabraliśmy nowych sił przed maturą. Zrozumieliśmy, co w życiu jest ważne. Ksiądz wlał w nasze serca nową nadzieję…” – mówią Maks i Paweł. Kamil i Konrad wspominają, że będzie im łatwiej utrzymać relację z Bogiem w nowym  środowisku, ponieważ podczas modlitwy i adoracji bliżej Go poznali.

„Na tym trudnym szlaku naszej wędrówki Bóg stawia nam drogowskazy, ale to do nas należy wybór. Te rekolekcje dały mi pewność, że idę w dobrym kierunku. Poznałem tutaj bardzo wartościowych ludzi.” – wypowiada się o wyjeździe Grzegorz.

Natalia także dzieli się refleksją: „Przyjechałam tutaj, aby odnaleźć wewnętrzny spokój. Aby odnaleźć Boże wartości w szalonej rzeczywistości. Dzięki rekolekcjom łatwiej będzie mi odszukać siebie na rozstaju dróg, na którym niebawem się znajdę.”

Dziękujemy bardzo Księdzu Proboszczowi Ignacemu Czaderowi za przyjęcie nas w domu rekolekcyjnym, za gościnę oraz za interesujący sposób przybliżenia nam postaci z polichromii namalowanych w kościele w Pogórzu. Dziękujemy także paniom kucharkom: pani Marysi i pani Zosi a także pani Krysi za każdy uśmiech i ciepłe słowo. Podziękowania kierujemy także do Księdza Rekolekcjonisty za poświęcony czas. Wierzymy, że zaowocuje on w naszym dalszym życiu!

 

Natalia Sobik

Zdjęcia wykonała: uczestniczka rekolekcji – Jolanta Strzelec.