Rodzinna Adoracja przy Żłóbku – plan

Z “pandemicznych” powodów, chociaż przy okazji adwentowej peregrynacji pytaliśmy Parafian, czy chcieliby, aby w tym roku była u nich tradycyjna kolęda, to mimo to, że odpowiedź oznaczająca chęć „zaproszenia księdza po kolędzie” była dla nas, duszpasterzy bardzo miła i za nią z serca dziękujemy, to jednak niestety w tym roku nie będzie w naszej parafii kolędy w formie tradycyjnej.  Od poniedziałku, 27 grudnia, w kolejne dni tygodnia o godz. 17.30 na nabożeństwo Adoracji Żłóbka, a po niej do pełnego udziału we Mszy św. zapraszamy rodziny poszczególnych dzielnic (lub przynajmniej ich przedstawicieli). Dla każdej rodziny będzie przygotowany „zestaw kolędowy”, w skład którego wejdą: krótka modlitwa (którą prosimy, aby rodzina wspólnie odmówiła po powrocie z kościoła do domu), obrazek, kolędowa naklejka i węgielek z mirrą, który zapalimy w naszych domach w uroczystość Trzech Króli. Przy okazji ich zabierania rodziny, jeśli zechcą, będą mogły złożyć w kopercie do znajdującego się na stoliku koszyka tradycyjną ofiarę kolędową.

Plan udziału w Adoracji:

– w poniedziałek, 27 grudnia – Goruszki;
– we wtorek, 28 grudnia – Wądolec, Kościół i Las;
– w środę, 29 grudnia – Bajerki, Dziedzina i Kępki;
– w czwartek, 30 grudnia – Zalesie i Zamek;
– w piątek, 31 grudnia – Dębina i Osiedle k/ Skoczowa;
– w środę, 5 stycznia – zapraszamy rodziny z dzielnicy Łęg. Wtedy wieczorna Msza św. będzie Mszą św. z Uroczystości Objawienia Pańskiego, tak więc, ci którzy będą w niej uczestniczyć tym samym spełnią obowiązek uczestniczenia we Mszy św. z uroczystości.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do wspólnotowej, a przede wszystkim do rodzinnej modlitwy przy Żłóbku.