Różaniec do granic – sobota, 7.10.2017

W sobotę, 7 października – w święto Matki Bożej Różańcowej, we wspomnienie Niepokalanego Serca NMP modlono się o pokój dla Polski i całego świata w ponad 320 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji leżących przy granicach Polski, otaczając modlitewnym łańcuchem całą Polskę. W naszej diecezji wyznaczonych było 26 kościołów stacyjnych. Na cieszyńskim Rynku o godz. 14.00 modlitwę różańcową rozpoczął Ks. Bp Ordynariusz.

W tym dniu co najmniej milion wiernych modliło się o pokój dla Polski i świata. Wśród nich byli także parafianie z Pogórza, którzy pojechali modlić się do Cieszyna, Ustronia lub Wiły. Byli też tacy, którym – mimo szczerych chęci – obowiązki lub zdrowie nie pozwalały wybrać się do kościołów stacyjnych na wspólną modlitwę – oni modlili się w domach w łączności ze zgromadzonymi na “Różańcu do granic”.

„Różaniec do granic” był odpowiedzią na prośbę Matki Bożej o codzienne odmawianie różańca. Prośbę tą Maryja wyraziła w Gietrzwałdzie na Warmii 140 lat temu oraz w Fatimie w Portugalii 100 lat temu. Jako ratunek dla świata Matka Boża wskazała modlitwę różańcową i pokutę.

Ogólnopolskie wydarzenie „Różaniec do granic” zorganizowała Fundacja „Solo Dios Basta”.