Skutki wybuchu wulkanu na granicy Kongo i Rwandy, maj 2021

Chociaż nasze media o tym milczą, ale zwracam się do was kochani z gorącą prośbą O. Wacława o modlitwę w intencji wszystkich poszkodowanych na skutek wybuchu wulkanu w pobliżu Gomy,  dużego miasta w Kongo, leżącego blisko Jeziora Kivu i granicy z Rwandą. O. Wacław pochodzi z Gomy. Tam mieszkają wszyscy jego bliscy. Od niego mam te wszystkie przerażające  informacje, jak chociażby tę, o obligatoryjnej ewakuacji prawie połowy tego ponad sześciusettysięcznego miasta ze względu na niebezpieczeństwo kolejnego wybuchu wulkanu i trzęsienia ziemi.  W pasie granicznym, zarówno po stronie Konga jak i Rwandy znajduje się kilka o ile nie kilkanaście wulkanów. Również przedszkole w Rwandzie, które pomogliśmy wybudować jest w miejscowości położonej w niedalekiej odległości od wulkanu Muhabura (4 127 mnpm). Rozmiar tej tragedii jest tak ogromny, że jedyną pomocą, której w tej chwili możemy tym biednym ludziom udzielić, jest szczera i serdeczna modlitwa.