Przedszkole w Kinoni w Rwandzie już funkcjonuje, luty 2021

Z wielką radością pragnę poinformować, że 18 stycznia zostało otwarte przedszkole pod wulkanem na misji w Kinoni, w Rwandzie, którego budowę wspieraliśmy naszymi ofiarami. Z powodu Covid-u na początek do przedszkola mogła przyjść ograniczona liczba dzieci. Ale najważniejsze, że przedszkole już zostało oddane dzieciom.

Przygotowałem na trwałym materiale dwa wydruki Czarnej Madonny i chciałem je wysłać do Rwandy, ale z powodu pandemii  na chwilę obecną państwo to żadnych przesyłek nie przyjmuje. Będziemy czekać, aż się to zmieni. Jestem w stałym kontakcie z czarnoskórym misjonarzem, budowniczym przedszkola – o. Wacławem. Obiecałem mu, że będziemy nadal o nim pamiętać i wspierać wyposażeniu przedszkola oraz zagospodarowaniu przedszkolnego ogrodu.