Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – Polska pod Krzyżem – sobota, 14.09.2019

W sobotę, 14 września 2019 r., w święto Podwyższenia Krzyża Świętego miało miejsce nabożeństwo przy Białym Krzyżu w dzielnicy Las. Zwykle nabożeństwo to rozpoczynaliśmy o godz. 17.00. Tym razem o godz. 15.00, ponieważ włączyliśmy się w ogólnopolską inicjatywę ludzi świeckich: ,,Polska pod Krzyżem”.

Nabożeństwo poprowadził ks. prob. Ignacy Czader rozpoczynając je  koronką do Bożego Miłosierdzia. W tej godzinie modlitwami, pieśniami i adoracją uczciliśmy Krzyż – znak naszego odkupienia, naszego zbawienia. Znak, który uczy miłosierdzia, przynosi ulgę w cierpieniu, który w ostatecznie ocala.

„W krzyżu cierpienie, w krzyżu zbawienie, w krzyżu miłości nauka …

W krzyżu osłoda, w krzyżu ochłoda dla duszy smutkiem zmroczonej …

Gdy grom się zbliża pospiesz do krzyża. On ciebie wesprze, ocali …”

Ks. Proboszcz zachęcał do włączenia się w nabożeństwo Drogi Krzyżowej transmitowanej przez TVP z lotniska Kruszyniany odprawianej w ramach akcji „Polska pod Krzyżem”. Kończąc modlitewne spotkanie serdecznie podziękował jego uczestnikom za czytelne świadectwo wiary oraz za troskę o Kościół i Ojczyznę.

Podziękował także Rodzinom, które troszczą się o otoczenie Białego Krzyża oraz pozostałych krzyży i kapliczek znajdujących się w różnych miejscach naszej parafii.