Szkolne przedstawienie “Polska Stajenka” – 26.01.2019

Okres Bożonarodzeniowy już prawie za nami. W jego ostatnich chwilach, w piątek 25 stycznia 2019 r. uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Pogórzu pod opieką nauczycieli zorganizowali przedstawienie pt. „Polska Stajenka”.

Ukazywało ono Wigilię oraz Boże Narodzenie z dwóch punktów widzenia – Maryi wraz z Józefem oraz polskiej rodzinki. Całej historii towarzyszyły perypetie wrogo nastawionych do siebie Psa i Kota. Nadawały one całemu przedstawieniu dużo poczuciu humoru. Pojawiła się także postać dziadka, który przyczyniał się do tego, że na twarzach widowni nieraz pojawiał się uśmiech. Pomimo humorystycznych akcentów, całe przedstawienie niosło piękne przesłanie – nawet Pies z Kotem potrafią się pogodzić, aby wspólnie pójść odwiedzić malutkiego Chrystusa w stajence. W przedstawieniu wzięły także udział przedszkolaki, które pokazały swoje talenty w pięknym wstępie tanecznym.

Tradycją jest także organizowana zbiórka pieniędzy przez Szkolne Koło Caritas, która jak co roku idzie na szczytny cel. W tym roku postanowiono wesprzeć naszą małą parafiankę. Nowoczesne „jasełka” okazały się być wzruszającym i cudownym przedstawieniem z domieszką humoru oraz zadumy. Dzięki mieszkańcom Pogórza oraz zaproszonym gościom udało się zebrać niemałą kwotę. Mamy nadzieję, że zebrane środki w jakiejś mierze pomogą rodzicom dziewczynki w kontynuacji kosztownej rehabilitacji.

Na zakończenie zabrał głos ks. prob. Ignacy Czader, który krótko i ciepło podsumował przedstawienie i jego cel.

Julia Chruścicka