Uroczystość I Komunii św. – niedziela, 28.06.2020 r.

W niedzielę, 28 czerwca, w naszej parafii miała miejsce długo oczekiwana i wielokrotnie przekładana uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 po raz pierwszy w sposób pełny w Eucharystii uczestniczyła grupa 19-tu dzieci. Ich imiona: Milena, Klaudiusz, Maja, Eliza, Barbara, Mateusz, Jakub, Jakub, Oliwia, Nikodem, Maja, Julita, Błażej, Anna, Mateusz, Apolonia, Szymon, Weronika i Tobiasz – zostały wypisane na białych serduszkach i umieszczone w dekoracji przed ołtarzem. Dzieci Pierwszokomunijne w ramach tzw. Białego Tygodnia od poniedziałku do piątku uczestniczyć będą w wieczornych Eucharystiach. Nabożeństwo dziękczynne za dar Eucharystii, na które przybyły Dzieci komunijne wraz z rodzicami, rodzeństwem i bliskimi rozpoczęło się o godz. 16.00.

/zdjęcia: Paweł Seligman, ks. Ignacy Czader/

Ks. prob. Ignacy Czader przypomniał, iż pięknym zwyczajem jest to, że dzieci komunijne i ich rodzice przy okazji tej uroczystości fundowali coś dla parafii /m.in. była to figura Dzieciątka Jezus do stajenki przywieziona z Betlejem, figura Anioła Stróża i figura Serca Pana Jezusa, które stoją w głównym wejściu do kościoła, ornaty, komplet obrusów ołtarzowych, itp./ W roku bezpośredniego przygotowania do Komunii – Ks. Proboszcz ustalił z dziećmi i rodzicami, że ich dar – uzbieraną do specjalnych skarbonek kwotę – zostanie przesłany do Afryki, a konkretnie do rwandyjskiej wioski Kinoni, gdzie pallotyńscy misjonarze budują przedszkole dla prawie 150 dzieci. Skarbonki dzieci przyniosły na popołudniowe nabożeństwo. W poniedziałek po Mszy świętej dzieci i rodzice wspólnie – komisyjnie otworzyli skarbonki misyjne.

Ojciec Wacław, pallotyn, budowniczy przedszkola w Kinoni w Rwandzie przesłał zdjęcia z placu budowy oraz dzieci, które z niecierpliwością czekają na otwarcie placówki.