Uroczystość Pierwszej Komunii świętej- niedziela, 29 kwietnia 2018 r.

Niedziela, 29 kwietnia – w naszej parafii była to szczególny dzień- Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.

Oto trzydzieści dwoje dzieci do swoich serc przyozdobionych szczerą, dziecięcą miłością przyjęło Najważniejszego Gościa – Jezusa Chrystusa. Niech to zjednoczenie, ta komunia trwa przez całe życie i nigdy i nic nie zdoła jej osłabić ani zerwać – życzył dzieciom Ks. Proboszcz.

Popołudniowe nabożeństwo dziękczynne rozpoczęło się o godz. 16.00. Na to nabożeństwo dzieci przyniosły swoje skarbonki misyjne. Był to ich dar ołtarza, który w tym roku nie pozostanie w parafii, lecz przeznaczony zostanie na wsparcie dzieł na misjach, dzieł służących szczególnie ich rówieśnikom, którzy niejednokrotnie cierpią z powodu różnorakich niedostatków.

Dla dzieci pierwszokomunijnych tydzień po uroczystości był tzw. Białym Tygodniem. Dzieci wraz ze swymi rodzicami w swoich komunijnych strojach codziennie uczestniczyły w nabożeństwach majowych i w sposób pełny we Mszach świętych.

 

Ks. Ignacy Czader podziękował rodzicom, chrzestnym, dziadkom, katechetom i wszystkim, którzy przygotowali dzieci na tę piękną chwilę za ich wysiłek, modlitwę i wszelkie starania, aby chwila przyjęcia po raz pierwszy Jezusa Chrystusa zapadła dzieciom głęboko w sercu i duszy.