W niedzielę, 6 sierpnia – zbiórka na rzecz syryjskiej Rodziny, którą objęliśmy wsparciem

Jako Parafia włączyliśmy się w akcję pomocy jednej syryjskiej rodzinie wskazanej przez Caritas Polska. Środki na ten cel młodzież ze Szkolnego Koła Caritas po raz pierwszy zbierała w niedzielę, 19 marca. W niedzielę, 6 sierpnia po raz piąty zbierać będziemy ofiary na pomoc rodzinie Khachadoura Khoudetsiana. Za okazaną wrażliwość serca składamy wszystkim  ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Przypominamy, że:

Rodzina, którą się opiekujemy jest chrześcijańska, z kościoła ormiańskiego. Ormianie w Aleppo cierpią ogromną biedę.

Khachadour Khoudetsian mieszka w Aleppo z żoną Ovsanną Vartanian. Mają trójkę dzieci: Viki, Hagop i Daron. Jest to bardzo biedna rodzina bez źródeł dochodu i bez pracy. W Aleppo od 2 lat nie ma elektryczności i bieżącej wody. Rodzina potrzebuje środków na zakup dostępu do elektryczności (tzw. amperów), który stale drożeje w związku z przedłużającą się wojną. Potrzebują zakupić wodę, która jest dystrybuowana cysternami w mieście. Potrzebują również żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. Potrzebują również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania.

Tą konkretną Rodzinę oraz całą Syrię możemy wesprzeć także wytrwałą modlitwą o pokój.