Wakacje pod płaszczem Maryi

Nagle jakoś głośniej. Mnóstwo dzieci biega, krzyczy, śpiewa i robi mnóstwo innych rzeczy. Pełno ich wszędzie.  Co właściwie się dzieje?

To wspólnota Dzieci Maryi z Archidiecezji Katowickiej kolejny rok dzięki gościnności Księdza Proboszcza Ignacego Czadera odbywa w Pogórzu swoje wakacyjne rekolekcje. Towarzyszą im księża, klerycy, siostry służebniczki oraz animatorki. Dzieci Maryi to wspólnota, do której należą dziewczynki i chłopcy. Spotykają się w parafiach na cotygodniowych spotkaniach formacyjnych, gdzie poznają Boga, Maryję i spędzają razem czas. Ich szczególną patronką jest Maryja Niepokalana. Swoje święto patronalne obchodzą 8 grudnia, wtedy też odnawiają akt oddania Niepokalanej i przyjmują Cudowny Medalik. Wakacyjne rekolekcje są czasem zbliżania się do Boga, w którym dzieci mogą wypocząć, zwiedzić ciekawe miejsca a także poznać dzieci z innych parafii. Mogłoby się wydawać, że to mało atrakcyjne, aby spędzać wakacje właśnie w taki sposób, a jednak każdego roku mnóstwo dzieci ściga się, aby pojechać w wybrane miejsce. Modlitwa i dobra zabawa – czy to w ogóle można połączyć? Oczywiście, że tak! Ten wyjątkowy czas to nie tylko odmawianie różańca, milczenie i ciągłe modlitwy, ale niesamowita przygoda. Każdego dnia odbywają się spotkania w grupach, wspólne dyżury, pogodne wieczory i wiele innych atrakcji. Nie brakuje też nauki nowych piosenek na szkole śpiewu a także poznawania liturgii i Biblii. W tym roku podczas rekolekcyjnych turnusów w Pogórzu dzieci poznają historię objawień fatimskich a także tajemnice różańca.

Ania Piontek – animatorka